Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Martinovi z dětského domova

Vybráno 0 Kč 13 400 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
2 233 Kč
Průměrná výše daru
11 900 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Martinovi z dětského domova

Vybráno 0 Kč 13 400 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martin Jiří Schneider
Datum přidání
22. 6. 2022

Představení sbírky, a také mého života

Ahojte všem, Jmenuji se Martin a je mi 21let, vyrůstal jsem v dětském domově kde mě toho hodně naučily i pomohly, sice mě dost věcí naučily, ale v 18ti letech mě poslali do života, jediné co mi daly byla nafukovací matrace, a pár hrnců😔 mám těžký atypický autismus s tikovou poruchou, musel jsem několikrát přerušit studium ze zdravotních důvodů. Moc bych si přál kdybych si s vaší pomocí mohl koupit postel, ledničku a domácí vybavení, a mít nějaké peníze na živobytí do konce studia, a udělat investici na špoření (rezervu) mám pouze sirotčí důchod který činí po červnové valorizaci 7800Kč. Nikdy jsem to neměl jednoduché. Mockrát vám děkuji, ani nevíte jak jsem vám všem vděčný. Díky vaší pomocí můžu žít jako obyčejný člověk, a úspěšně dokončit studium, mám vysokofunkčí autismus, s depresí a tikovou poruchou, díky tomu se ani nemůžu přivydělat.

Komu pomůžeme?

Pomůžete člověku který si vším možným prošel, ale i tak je pozitivně naladěný, moc rád chodím na procházky do lesa, a rád trávím čas s kamarády, jsem milý člověk který by chtěl pomáhat, a také mám rád svého asistenta, mám rád jízdy na kole, to se mi moc líbí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze půjdou na vybavení mé domácnosti, postel,lednice atd.. bohužel nic skoro nemám, a po dobu studia peníze na živobytí, a na doplatky léků na mojí nemoc, výdaje na školu, jízdné. a bohužel potřebuji pečovatelskou službu, na kterou jsem nikdy neměl, a muj lékař mi doporučil lázně na které bohužel nemám, které díky vám můžu uskutečnit.nemám se na koho obrátit, Taťku nemám, ani žádné jiné rodinné příslušníky, jen mamku která je v důchodu, a má životní minimum.  pomůžete mi že se nebudu bát že nebudu mít zase na jídlo a na jízdné do školy kde mě doprovází můj asistent. Když se vybere míň penež využiju je na výše uvedené věcí, ty nejdůležitější, a když víc, tak si udělám o něco lepší rezervu. Děkuji vám moc, bez vás bych nevěděl co mám dělat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
11 900 Kč  •  20. 8. 2022 22:17
Anna
300 Kč  •  24. 7. 2022 14:57
Hodně štěstí :)
Milý dárce
300 Kč  •  24. 6. 2022 20:24
DobroDárce
300 Kč  •  23. 6. 2022 15:34
DobroDárce
100 Kč  •  23. 6. 2022 15:12
DobroDárce
500 Kč  •  23. 6. 2022 14:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat