Donio logo
Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Áje znovu spatřit svět

Vybráno 0z 34 997 Kč
Pomohli jste Áje znovu spatřit svět
52 dárcůCelkem se zapojilo
677 KčPrůměrná výše daru
5 000 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Tato sbírka našla dostatek dárců. Toto jsou další příběhy, které můžete podpořit.

cover image

Pomohli jste Áje znovu spatřit svět

Vybráno 0z 34 997 Kč
donation badgePředáme
100%
částky
Zakladatel
Hana Hutterová
Datum přidání
9. 9. 2025
Poslední aktualita

POKORA, ÚCTA A OBROVSKÉ DÍKY!

Děkuji všem kteří přispěli, těm kteří náš příběh sdíleli, těm, kdo nám držel pěsti i tlapky a pochopitelně organizátorům sbírky. Díky vám všem se nám podaří splatit vše co dlužíme dobrým kamarádům. 

Při páteční kontrole prohlásil pan doktor, že očičko je v naprostém pořádku a já bych vám přála vidět její opětovnou radost ze života. Už nám zase nosí míčky na louce a když se doma nudí, pošťuchuje  s Popinou.  Áji svět je v pořádku a já přeji vám všem pevné zdraví a život v pohodě. 

DĚKUJI.

Představení sbírky

Ája je úžasná fenka border kolie, která si v poslední době prošla složitými zdravotními problémy. Po komplikované léčbě nyní potřebuje další veterinární péči, aby mohla zůstat zdravá a spokojená.

Komu pomůžeme?

Ájinka žila se svou sestrou 10 let spokojeným a šťastným životem. Když Tibinka odešla za duhový most, Ája steskem onemocněla. Dostala zánět dělohy a následkem špatné léčby se zánět rozšířil na slinivku, játra i ledviny. Na klinice, kam jsme fenku vzali, nám řekli, že jsou dvě možnosti – okamžitě jí zbavit trápení, nebo zahájit nákladnou léčbu s nejistým výsledkem. Rozhodli jsme se pro léčbu, protože jsme si nedovedli představit, že během měsíce přijdeme o obě naše fenky. Po operaci dělohy bylo stále zle a Áje se přestaly tvořit červené krvinky. Prošla další náročnou léčbou a po měsíci měla vyhráno. Jen jí následkem zánětu slinivky zůstala vysoká hladina cukru a nyní je na inzulínu. Brali jsme to jako menší zlo a byli šťastní, že to takto dopadlo. Na radu veterinářů jsme pořídili štěně a Ája opět získala chuť žít.

A přišla další rána – fenka během několika málo dnů (následkem cukrovky) oslepla. Je nešťastná, je zmatená naše malá Popina, která si s ní nechce hrát, a přestože se Ája dobře orientuje, ztrácí zájem o pohyb i ve známém prostředí. Popina někde nechá hračku a pokud o ní Ája zakopne, neví, kde je.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pomohla by transplantace oční čočky, ale léčba je už nad naše finanční možnosti. Samotný zákrok stojí 25 000 Kč, následné kontroly přibližně 10 000 Kč a klinika, kde by operace proběhla, je od nás 160 km.

S manželem jsme oba důchodci, já jsem v onkologické léčbě a dosud hrazené zákroky jsme vždy platili z důchodů.

Nikdy jsme o nic neprosili, vždy jsme byli schopní si vydělat, ale v posledním roce a půl jsme za léčbu našich pejsků zaplatili téměř 100 000 Kč a naše úspory jsou vyčerpány.

Každou korunu, která se vybere, použijeme pouze na operaci, vyšetření s ní spojené a na úhradu cestovních nákladů.

Pokud by se vybralo více peněz, poskytneme je na úhradu péče o zvířátko, jehož majitel nemá prostředky na ošetření, případně bychom zaplatili některému z útulků veterinární péči.

Prosím dobré lidi o pomoc pro mojí fenku.

S díky a pokorou
Hanka

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Další příběhy

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu