Pavel Zatulin slouží u 24. brigády Krále Daniela. Začínal v pěchotě. „Na nule jsem byl 21 dnů. Je to peklo, ale přežil jsem.“ Paša pochází z jihoukrajinského Chersonu a v Praze se usadil v roce 1998. Začínal jako dělník, časem založil prosperující firmu a taky klub Kryivka, kde se od začátku války šijí maskovací sítě, teplé oblečení a další materiál pro vojáky. V klubu pracují jeho kamarádky, kamarádi a známí, protože se Paša druhý den po ruské invazi 25. února 2022 vrátil na Ukrajinu. V těch dnech Ruská armáda dobývala Cherson a Paša začal pomáhat civilistům i vojákům na různých místech Ukrajiny. Když ukrajinská armáda na podzim 2022 Cherson osvobodila, vrátil se domů a vytvořil ve svém domě základnu pro české novináře a dobrovolníky, kteří tam přespávali, když vozili humanitární pomoc do města. Je členem spolku Team4Ukraine, v Chersonu zakládal jeho pobočku. Nakonec ale z města odešel a vstoupil do armády.
„Paša měl tady v Praze dobrý život, vydělával slušné peníze, ale všeho hned nechal a jel bránit svobodu. Všechny peníze, co do té doby vydělal, rychle utratil za pomoc. Je to obětavý člověk,“ říká Aranka z našeho týmu. Po vstupu do armády jezdil Paša jako obsluha vyprošťovacího vozu, zapřahal rozbitou techniku a odtahoval ji z fronty do týlu na opravu. „Dost často to bylo pod palbou. To se rozsvítilo nebe, vůbec jsem netušil, co se děje a jenom jsem čekal, jak to dopadne. Zatím jsem vždycky vyvázl bez zranění.“
Paša má zatím štěstí dál i na frontě v oblasti Časov Jaru, kam vozí nejen vojáky, ale i další materiál. Pickupem dováží munici a zpátky vozí zraněné. „Zatím jsem vezl mrtvého kluka jenom jednou. Jezdím v noci a modlím se, aby pršelo nebo byla mlha. Drony jsou všude. To je jedna ku jedné, že to slízneme.“
