Sbírka ukončena:

Obnova sadu v Mikulčicích, který zničilo tornádo

Vybráno 0 Kč 6 400 Kč
od 11 dárců
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
582 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Obnova sadu v Mikulčicích, který zničilo tornádo

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eva Výmolová
Datum přidání
16. 8. 2021

Pomoc obnovit ovocný sad v Mikulčicích

Jmenuji se Eva a pracuji jako asistentka pedagoga v první třídě. Miluji svůj rodný kraj, rodinu, přírodu, zvířata, děti, pečení . Tedy i můj vztah ke stromům je obrovský. Ráda bych obnovila a zase s láskou pečovala o vlastní ovocný sad u Mikulčic, pro potěchu oka, duše nejenom mojí, ale všech okolo. Myslím, že je  nesmírně důležité nyní vysadit stromy pro další generace. Ty stromy, které vzalo tornádo nahradit novými, aby se i naši potomci a jejich potomci, mohli kochat jejich krásou a dokonalostí. Alespoň trochou se přičinit k zelenější Zemi.

Komu pomůžeme?

První větou bych vám všem chtěla srdečně poděkovat za pomoc do zasažených jihomoravských dědin. Děkujeme, nesmírně si vaší pomoci vážíme a bez vaší náklonnosti bychom byli ztraceni. 

Dlouho jsem přemýšlela, jestli si o pomoc požádat. Je tady tolik lidí, kteří jsou na tom opravdu špatně, ale i přesto už jim nějaká pomocná ruka byla nabídnuta. Já o náš dům naštěstí nepřišla, je poškozený, ale s jeho opravou se nějak popereme i sami. Ovšem co mi na srdci leží, je záchrana a obnova mého kousku ráje na zemi. Nachází se u Mikulčic, je to malý sádek, který jsem si vlastnoručně, před pár lety vysadila. S veškerou láskou a péčí, kterou jsem mu dávala, mi to vracel svoji pozitivní energií. Myšlenka, že krášlím kousek své rodné hroudy a zanechám něco pro své syny, mě naplňovala štěstím. Můj vztah k přírodě je obrovský, stejně tak pokora a obdiv. Každá návštěva těchto stromů, na kterých jsem znala každý lístek, mě neuvěřitelně uklidňovala. Pěstuji stromy s respektem k přírodě, co nejvíce ekologicky to jde. Jeden letní večer to však všechno změnil. Sad stojí přímo v trase tornáda a stromy, které mi tam ještě zůstaly, jsou v žalostném stavu. První pomoc jsme v sadu provedli. Nyní je však potřeba dalších investic a spoustu další práce a nových stromů. Stroje, který zvládne sekat i poškozený terén.  Jak dny od tornáda běží, zjistila jsem, že to sama bez vaší pomoci nezvládnu. V  životě se věnuji pomoci lidem, kteří pomoc potřebují a věřím, že se  tahle dobrá myšlenka lidem vrací.

Děkuji vám i za drobný příspěvek, který je  jako kapka v moři, pro nás ovšem znamená mnoho. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Využití peněz bude v nákupu nových stromů, úprava terénu, záchrana stromů které zůstaly, ale hlavně sekačky, kterou zvládnu udržovat sad.

Děkuji vám. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 10. 2021 12:58
Andrea
1 000 Kč  •  22. 9. 2021 8:31
DobroDárce
500 Kč  •  12. 9. 2021 9:57
Laskavý dárce
100 Kč  •  7. 9. 2021 11:59
Milý dárce
2 000 Kč  •  31. 8. 2021 21:00
DobroDárce
100 Kč  •  20. 8. 2021 16:53
Petr L.
1 000 Kč  •  17. 8. 2021 15:31
Ať znovu plodí :)
Eva M.
300 Kč  •  17. 8. 2021 8:08
Eviku, budeš to tam zas mít krásné ♥
Jana
300 Kč  •  16. 8. 2021 20:59
Alespoň na jeden stromeček. Držím vám všem palce.
Draha
500 Kč  •  16. 8. 2021 19:41
Ať se dobrá věc povede.🤗
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 8. 2021 19:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat