Rád bych se vám představil, jmenuji se Ludvík Ševčík a mám rád Lednicko - valtický areál. Jako patriot jej rád ukazuji všem známým a kolegům, místním i zahraničním. Za posledních 10 let na louce narostlo velké množství náletů a pláž zarostla rákosem. Chrám se ztratil v keřích jak v pohádce o Šípkové Růžence, vymizely hlasy koupajících se. Rozhodl jsem se vrátit pod Apollonův chrám zase život, ale i klid a pohodu. Založil jsem nadační fond Apollo, Břeclav, Lednice a pustili jsme se do vyjednávání s orgány státní správy, abychom se mohli o louku a pláž starat a vrátit jí status louky a přírodního koupaliště s písečnou pláží. Z pláže býval nádherný pohled na dominantu Apollonova chrámu nad Mlýnským rybníkem (lidově řečeno Apollem), kde bylo velmi příjemné koupání.











