Kaple Panny Marie byla postavena v r. 1862, kdy Kaničky spadaly do panství Černínů z Chudenic.
Po r. 2000 proběhla ve dvou etapách rekonstrukce exteriéru kaple.
Naším cílem je provést i vnitřní úpravy kaple a instalovat oltář, který obec získala od Plzeňského biskupství. Oltář pochází z již neexistujícího špitálského kostela v Nejdku a byl vyroben v letech 1745 – 1760. Je v dost zuboženém stavu a je nutné na něm provést nákladnější restaurátorské práce. Restaurátorské práce a další úpravy vyžaduje i samotný interiér kaple. Na to vše však naše malá obec nemá finanční zdroje. Potřebné prostředky jsou odhadnuty na cca 250 tis. Kč.
Kapli bychom rádi slavnostně vysvětili v měsíci zasvěceném Panně Marii – květnu 2024. Vysvěcení přislíbil biskup Holub.










