Úspěšně vybráno:

Pro Adámka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
27 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Adámka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
21. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Nova pomáhá

Vaše žádost byla schválena, soutěžící Honza Dědek pro Vás v pořadu Na lovu vybojoval 30 000 Kč. Epizoda byla vysílána 2. 4.

Komu pomůžeme?

Náš Adámek se narodil jako úplně zdravý kluk. Až do roku a půl se ukázkově vyvíjel, pak se ale všechno změnilo. Jako by se najednou „vypnul“ – přestal říkat „máma“ a „táta“, neukázal nám, jak je veliký. Pořád jen skákal, mával rukama a točil se dokola. Všechny věci začal stavět do řady, hodiny pozoroval, jak se točí kolečka u autíček, znovu a znovu rozsvěcel a zhasínal světlo, hrál si s vodou. Od té doby až do svých tří let neudělal vůbec žádný pokrok. Ve školce se sice pomaličku učil barvy I základní samoobsluhu, nereagoval však na jméno a udržoval jen minimální oční kontakt. Znovu na nás promluvil až po svých pátých narozeninách. Kolečko různých vyšetření a běhání po doktorech skončilo Adámkovým týdenním pobytem v psychiatrické léčebně, kde mu byl v sedmi letech diagnostikován dětský autismus s hyperkinetickým yndrome. Adámek dnes nejvíc miluje čísla, stolní kalendáře a digitální minutky. Když se ho zeptáte na jakékoliv datum až do roku 2022, přesně vám odpoví, jaký je to den v týdnu. Musí mít všechno nalajnované a trvá na dodržování rituálů.  Adámek chodí do 4. Třídy ve speciální škole pro autistické děti. Nejraději má matematiku, ve které vyniká, zato u čtení a psaní má hysterické záchvaty.O Adámka se starám sama. Jeho tatínek s námi nebydlí, se synem se ale vídá a mají se moc rádi. Hodně si povídají o tom, že Adámek bude jednou hasičem. Já chodím do práce, většinou na noční, a Adámka mi hlídá babička. Ta je ale nyní po operacích obou kyčlí a je to pro ni náročné.V současné době Adam miluje modrou barvu a nejvíce by si přál dětskou čtyřkolku, která musí být samozřejmě modrá, Bohužel si ji nemůžu dovolit, protože jsem samoživitelka.

Finance budou využity na úhradu bydlení, jelikož vzhledem k tomu, že jsem samoživitelka a také vzhledem k synově diagnoze, nemůžeme bydlet v panelovém domě.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  22. 4. 2022 12:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat