Sbírka ukončena:

Nový začátek pro Tatianu a Williama

Vybráno 0 Kč 11 620 Kč
65 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
1 291 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový začátek pro Tatianu a Williama

Vybráno 0 Kč 11 620 Kč
65 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tatiana Jámborová
Datum přidání
18. 4. 2024

Představení sbírky

Matka a její syn se chystají otevřít novou kapitolu jejich života. Hledají podporu, která jim pomůže překonat finanční tíseň a otevře jim možnosti k celkovému zlepšení jejich situace, změně a vylepšení bydlení. Finanční prostředky, které sbíráme, jim pomohou s běžnými výdaji domácnosti a zmírní tak jejich napjatý rozpočet, také částečně způsobený matčinými resty z minulosti.  

Komu pomůžeme?

Dovolte nám, abychom Vám představili příběh matky, která stojí na prahu nového začátku. Její jméno je Tatiana, a je to matka tříletého syna Williama, který je pro ni celým světem.  

Tatiana v minulosti prošla mnoha těžkými chvílemi, ale v současné době se snaží zajistit lepší budoucnost pro sebe a svého syna. Nyní žijí v azylovém domě, je to již několikátý azyl, ve kterém společně bydlí. Ale Tatiana má velký sen – vrátit se k normálnímu životu. Chce svému synovi poskytnout stabilní a bezpečné prostředí, kde bude moci růst, učit se a zažívat dětství bez stresu a strachu. 

Tatiana a William žijí nyní především z finanční podpory od státu. Matka donedávna o Williama sama celodenně pečovala. Usmálo se na ně ale štěstí. Williama v listopadu přijali do školky, matce se tak nově otevírají možnosti k tomu, najít si nové zaměstnání a zvýšit tak rodině životní úroveň. 

Matka na sobě usilovně pracuje, spolupracuje i s odborníky, kteří jí na její nové cestě podporují. Jejím cílem je postupně zlepšovat životní podmínky pro ni a jejího syna, najít si nájemní bydlení, kde by mohli žít dlouhodoběji. V dohledné době si chce najít zaměstnání, díky kterému pomůže rodinnému rozpočtu. 

Každý příspěvek, ať už malý nebo velký, má obrovský význam. Pomocí Vašeho daru můžeme posunout Tatianu a jejího syna blíže k jejich cíli, ke stabilnímu a bezpečnému domovu. Společně můžeme změnit jejich život a umožnit jim začít novou kapitolu. 

Připojte se k nám a staňte se součástí příběhu obnovy a naděje pro tuto matku a jejího syna. Každý příspěvek je krokem k tomu, aby se znovu postavili na vlastní nohy. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu běžných rodinných záležitostí – stravy, za výdaje spojené s péčí o dítě, za výdaje spojené s bydlením.  

Děkujeme Vám za Vaši laskavost a solidaritu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  12. 6. 2024 19:30
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  9. 6. 2024 10:43
Velkorysý dárce
1 600 Kč  •  16. 5. 2024 10:10
Laskavý dárce
10 Kč  •  16. 5. 2024 10:43
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  13. 5. 2024 20:34
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  5. 5. 2024 18:55
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  30. 4. 2024 13:05
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 4. 2024 7:29
Tereza
10 Kč  •  22. 4. 2024 8:19
Přeji hodně štěstí ♥️🌺

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat