Dobrý den,
jmenuji se Eliška, je mi 14 let a žiji s maminkou a mladším bratrem. I když jsem se měla narodit jako zdravé miminko, osud to zařídil jinak. Po komplikovaném porodu, kdy mě museli resuscitovat, podchladit a umístit do inkubátoru, jsem dostala druhou šanci na život – a od té doby bojuji každý den.
Mám diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu (kvadruparetická forma – postihuje všechny čtyři končetiny), epilepsii, poruchu sluchu a zraku a nemohu mluvit. Jsem zcela závislá na pomoci druhých – nejčastěji mojí maminky nebo asistentů ve škole.
Přesto všechno chodím ráda do školy a ta mě opravdu baví. Můj bráška mě občas škádlí, že jsem šprtka, ale maminka je na mě pyšná, že vše zvládám tak, jak zvládám.











