Sbírka ukončena:

Nový start pro invalidní maminku Lucii s malým synkem

Vybráno 0 Kč 5 340 Kč
80 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 068 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
35 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový start pro invalidní maminku Lucii s malým synkem

Vybráno 0 Kč 5 340 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Tvrzníková
Datum přidání
25. 5. 2022

Monika Tvrzníková

Lucie je od narození na invalidním vozíku a je maminkou 3letého chlapečka. S jeho otcem se po 9letém vztahu rozešla kvůli domácímu násilí, které bylo i fyzické. V té době ještě měla úspory, a tak si našla pronájem, kde jí ale končí smlouva.  Toto bydlení, ale není vyhovující z důvodu šikany od pronajímatelky (určené doby na větrání a vynášení odpadků, nadávky kvůli psovi "navíc " i když byl návštěvy. Luciin příjem je pouze invalidní důchod, na který je uvalena insolvence a příspěvek na bydlení. Otec dítěte neplatí výživné. Lucie nemá finance na potřebnou kauci a první nájmy po dobu 3 měsíců, než si bude moct vyřídit nový příspěvek na bydlení. 

Nový start pro maminku na invalidním vozíku s malým synkem

Pomůžete sehnat bydlení sympatické mamince na invalidním vozíku a jejímu malému synovi. Hrozí jim, že přijdou o bydlení a malého Lucii odeberou.

Problémem je nevyhovující bydlení pro maminku s malým synkem, kteří obývají být jehož pronajímatelka  je šikanuje. Luciin bývalý partner neplatí výživné na syna a Lucie  nemá dostatečné prostředky na to, aby si sama sehnala finance na jiné bydlení. Bohužel nefunguje ani Luciina rodina.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Účelem sbírky je vybrat finance na kauci bytu a první 3 nájmy.  Pokud se cílová částka nevybere, finance poslouží jako základ pro další sbírku. A když s výběrem více, pořídí si Lucie nový mechanický invalidní vozík. Současný má již 10 let a přestává jí vyhovovat,  před 2lety jí pojišťovna zaplatila elektrický 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  29. 5. 2022 12:28
DobroDárce
100 Kč  •  29. 5. 2022 10:47
DobroDárce
3 000 Kč  •  27. 5. 2022 22:56
Milý dárce
240 Kč  •  27. 5. 2022 13:34
Mimi
1 500 Kč  •  25. 5. 2022 20:37
At se vybere co nejvice.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat