Úspěšně vybráno:

Poskytli jste nový domov pro orlici Gaiu

Vybráno 0 Kč 213 450 Kč
95 000 Kč
 -
264 dárců
Celkem se zapojilo
809 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
98 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Poskytli jste nový domov pro orlici Gaiu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Český nadační fond pro vydru
Datum přidání
5. 9. 2023
Poslední aktualita

23. 5. 2024 12:57

Gaia bydlí, a to díky vám!

Koncem dubna se naše orlí královna konečně přestěhovala do velké voliéry v přírodní učebně a postupně si tam zvyká. Mrkněte na video z jejího vypuštění do nového domova :).

Na informační ceduli o orlech mořských a komorách pro ptáky (ze zbylých peněz) postupně pracujeme. Ještě jednou moc a moc děkujeme všem, kdo náš projekt a Gaiu podpořili. A kdybyste výsledek našeho společného snažení chtěli uvidět na vlastní oči, vypravte se do Třeboně na výlet! Přes letní sezónu je Expozice zvířat s příběhem otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodin, Gaiu najdete v přírodní učebně v bezprostředním sousedství stanice. Více informací na webu www.ekocentrumvydra.cz.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Orel mořský patří mezi skutečné krále oblohy. I tohoto majestátního dravce však někdy potká smůla. Tak jako dospělou orlici, kterou turisté nalezli zraněnou nedaleko jihočeské obce Mláka v dubnu 2023. Nemohla létat, přesto se snažila před lidmi uniknout. Její odchyt tak stál pracovníky Třeboňské záchranné stanice nemalé úsilí. Ukázalo se, že orlice utrpěla závažné zranění – měla již delší dobu vykloubený loket na pravém křídle. Bohužel ani specialisté z veterinární kliniky Mada v Kralupech n. Vltavou, kterým velice děkujeme za pomoc a úžasnou spolupráci, již nemohli křídlo „zachránit“. Orlice nakonec podstoupila operaci, díky níž je křídlo alespoň částečně funkční, do přírody se ale vrátit nemůže. Po řadu týdnů se zotavovala ve spřátelené stanici v Hrachově. Nyní ale nastal čas, aby se vrátila „domů“ – do Třeboně. Orlice dostala krásné jméno Gaia a rádi bychom jí poskytli také krásné bydlení. Orli mořští se mohou v lidské péči dožít i více než 30 let. Trvalý domov pro Gaiu tedy musí být dostatečně prostorný a kvalitně vybavený, protože tu může bydlet opravdu dlouho.

Komu pomůžeme?

Trvale handicapované mořské orlici Gaie a Třeboňské záchranné stanici, ve které bude orlice natrvalo bydlet. Gaia se již do volné přírody vrátit nemůže a zaslouží si dostatečně prostornou voliéru, aby jí v naší péči bylo dobře.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finance poslouží na uhrazení nákladů spojených s vybudováním prostorné voliéry pro život handicapované orlice Gaii v přírodní zahradě v areálu Třeboňské záchranné stanice. Doufáme v pokrytí nákladů na práce a nákupy materiálu (zemní práce, prkna a nátěrové hmoty, svařování, nákup speciálních sítí a dalšího vybavení). Základ budoucí voliéry o rozměrech 6*3,5 metru v podobě kovových konstrukcí již máme díky firmě Mosled z Českých Budějovic a díky pomoci řady dobrovolníků připraven. Zbylé finance využijeme na výrobu informační cedule, která návštěvníkům přiblíží život a ochranu orlů mořských (nejen) na Třeboňsku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 5. 2024 12:57

Gaia bydlí, a to díky vám!

Koncem dubna se naše orlí královna konečně přestěhovala do velké voliéry v přírodní učebně a postupně si tam zvyká. Mrkněte na video z jejího vypuštění do nového domova :).

Na informační ceduli o orlech mořských a komorách pro ptáky (ze zbylých peněz) postupně pracujeme. Ještě jednou moc a moc děkujeme všem, kdo náš projekt a Gaiu podpořili. A kdybyste výsledek našeho společného snažení chtěli uvidět na vlastní oči, vypravte se do Třeboně na výlet! Přes letní sezónu je Expozice zvířat s příběhem otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodin, Gaiu najdete v přírodní učebně v bezprostředním sousedství stanice. Více informací na webu www.ekocentrumvydra.cz.

22. 2. 2024 9:58

Zelená střecha, parkosy a vanička pro orlí (nejen) letní koupačku – práce na voliéře pro Gaiu s přicházejícím lepším počasím opět pokračují!

Do voliéry jsme navezli písek, sehnali velké kmeny a větve (tzv. parkosy), na kterých se bude Gaie dobře sedět, a v minulém týdnu položili zelenou rozchodníkovou střechu. Ta odstíní plechovou část a ochrání Gaiu před přílišným přehříváním celého prostoru, až se do něj později opře letní sluníčko. Podařilo se nám rovněž sehnat vhodnou laminátovou vaničku, která bude v orlí voliéře instalována na koupání. Gaie se daří dobře a stěhování do nového ji čeká koncem března. Více fotografií najdete ve fotogalerii. O dalším dění vás budeme opět brzy informovat.

13. 12. 2023 8:43

PODĚKOVÁNÍ, POZVÁNKA A PŘÁNÍ :-)

Naše sbírka je u konce. Byla díky vám tak úspěšná, že tomu skoro nemůžeme uvěřit. Moc děkujeme vám všem, kdo jste stavbu nového domova pro Gaiu podpořili! Jsme vděční i těm z vás, kdo pomáhali s propagací (nejen) na sociálních sítích a dostali Gaiin příběh dokonce i do větších médií! Současné rozmary počasí a vytížení celého týmu před koncem roku nám v poslední době nedovolily na stavbě voliéry pokračovat. Prostory zahrady byly nejprve pod sněhem a nyní je zde mokřina. Ale jen co to alespoň trochu půjde, vrhneme se po Novém roce na další práce. Kromě dokončování bydlení pro Gaiu se postupně pustíme také do přípravy informační cedule o orlech mořských a do objednávek materiálu na stavbu komor pro rehabilitaci ptáků. Díky vaší štědrosti se totiž vybralo mnohem více peněz než kolik byl rozpočet na bydlení pro orlici. Zbylo tedy i na další věci! O aktuálním dění kolem dokončování domova pro Gaiu i budování dalších voliér z této sbírky vás budeme informovat zde na Doniu. Pokud vás zajímá dění v Třeboňské záchranné stanici celkově, můžete nás sledovat na sítích @trebonskastanice nebo navštívit naši Expozici zvířat s příběhem v Jateční ulici v Třeboni. Otevřeno máme každý den – v zimním období od 9:00 do 16:00 ve všední dny a od 10:00 do 16:00 o víkendech a svátcích. Přírodní zahrada je volně přístupná kdykoliv. Přejeme všem pohodové vánoce a mnoho krásných zážitků v přírodě v novém roce 2024!

1. 12. 2023 15:03

Jste skvělí a my máme velikou radost!

Díky vám budeme moci nejen dokončit nový domov pro Gaiu, pořídit veškeré související vybavení pro její bezpečný život v nové voliéře v přírodní učebně a vytvořit pro návštěvníky informační ceduli o těchto úchvatných dravcích. Můžeme se rovněž pustit do stavby nových tzv. komor – voliér speciálně upravených pro léčení a rehabilitaci zraněných ptáků. Veškeré finance, které nám dárci poslali nad rámec původního rozpočtu sbírky, tedy využijeme ku prospěchu našich budoucích pacientů. Jen v letošním roce jsme např. pečovali o celkem 5 orlů mořských a stovky dalších volně žijících zvířat v nouzi (od ledna 2023 k dnešnímu dni rukama našich obětavých ošetřovatelek prošlo již více než 500 jedinců). Chvílemi jsme tak řešili i ono nerudovské, „Kam s ním?“. Proto pro nás možnost vybudovat další část zázemí hodně znamená. Moc děkujeme všem, kdo nám svou štědrostí pomáháte pomáhat a o dalším dění vás budeme informovat!

28. 10. 2023 11:50

Výstavba nového domova pro GAIU se opět posunula o kus dál

 Nedávno u nás ruku k dílu přiložila parta dobrovolníků z ČSOB Pojišťovny, za což moc děkujeme! Společnými silami jsme vybudovali „zavětrování“ a stihli také položit střešní folii. Moc děkujeme nejen  pracantům, ale i všem dosavadním dárcům za podporu! Sdílejte prosím dále mezi své známé a přátele, a nezapomeňte ani na možnost založit dobrovýzvu!  Na dokončení voliéry nám totiž ještě poměrně velká částka chybí.

19. 9. 2023 13:05

BUDOVÁNÍ NOVÉHO DOMOVA PRO GAIU JE V PLNÉM PROUDU!

Od tohoto víkendu již stojí konstrukce voliéry na místě určení. Za pomoc děkujeme 15 úžasným dobrovolníkům z různých koutů republiky,  kteří k nám dorazili díky organizaci Tamjdem o.p.s. .Pod taktovkou našeho pana ředitele Honzy (který o ně celý víkend pečoval jako o vlastní :-)) odvedli pořádný kus práce. Mrkněte na fotky ve fotogalerii!

A když už lidské síly nestačily, přišel na řadu opět pomocník bagr, který těžkou konstrukci zvedl jako nic! U konce ale stále nejsme, čeká nás ještě částečné „zavětrování“, zavěšení ochranných sítí, umístění folie na střechu atd.

Moc děkujeme všem dosavadním dárcům za podporu! Sdílejte prosím dále mezi své známé, přátele. Pořád nám ještě do cílové rovinky chybí pořádný kus!

12. 9. 2023 10:19

UŽ JSME KOPLI :-))

Přípravy na výstavbu voliéry pro naši mořskou ORLICI GAIU zahájeny! Podpořte naši snahu a až pojedete kolem, přijďte se podívat! V naší  přírodní zahradě jsme pro voliéru vybrali krásné místo ve stínu stromů. Moc děkujeme všem za podporu!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

L.Hořejší
300 Kč  •  10. 12. 2023 13:34
Děkuji všem za záchranu a za to, co děláte! :)
DobroDárce
150 Kč  •  9. 12. 2023 8:30
Ivo Jech
2 000 Kč  •  6. 12. 2023 14:50
Gaio, ať jsi brzo v pořádku
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 12. 2023 9:46
R. + A. + I. + A. Křížovi
250 Kč  •  3. 12. 2023 17:15
Přejeme Gaie, dalším zraněným zvířatům i jejich zachráncům hodně zdraví!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  1. 12. 2023 23:09
DobroDárce
300 Kč  •  28. 11. 2023 18:32
DobroDárce
300 Kč  •  27. 11. 2023 12:53
Velkorysý dárce
250 Kč  •  24. 11. 2023 17:35
P. a V.
1 000 Kč  •  24. 11. 2023 12:01
Ať se daří Gaio v novém domově a diky všem, kteří Gaie pomohli.
Alena H.
600 Kč  •  24. 11. 2023 11:25
Děkuji za záchranu krásného a statečného zvířete. Ať je šťastná i v podminkach zajetí a její chovatelé jí dopřejí hodně lásky.
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  24. 11. 2023 10:51
Milý dárce
10 000 Kč  •  24. 11. 2023 9:01
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  23. 11. 2023 19:18
Milý dárce
600 Kč  •  23. 11. 2023 16:57
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  23. 11. 2023 12:45
Jitka D.
600 Kč  •  23. 11. 2023 9:57
Ať se jí daří!
Štědrý dárce
200 Kč  •  23. 11. 2023 9:41
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 11. 2023 8:28
Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 11. 2023 8:15
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  23. 11. 2023 7:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat