Sbírka ukončena:

Nový domov a bezpečí ♥ pro zachráněná zvířata

Vybráno 0 Kč 4 650 Kč
5 000 000 Kč
 -
15 dárců
Celkem se zapojilo
310 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový domov a bezpečí ♥ pro zachráněná zvířata

Vybráno 0 Kč 4 650 Kč
5 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
30. 8. 2023

Představení sbírky

♥♥♥ KAPKA TVOŘÍ MOŘE A PROSÍM O JEDNO VELKÉ MOŘE, KTERÝM POMŮŽETE ZMĚNIT NEJISTOTU V TRVALÝ DOMOV A Z TĚCH KAPEK SE PAK STANE BEZPEČÍ ♥♥♥

Jmenuji se Zuzana a láska ke zvířatům je asi mým osudem, protože už jako malá jsem chtěla trávit čas v jejich přítomnosti. Postupně jsem začala přicházet do styku nejen s těmi tzv. domácími, ale i s těmi hospodářskými, kde je situace opravdu katastrofální a pokud jsem stála před situací, kdy zvíře zachránit nebo ho nechat nastoupit na poslední cestu na jatka, začaly nám tedy doma postupně přibývat různé druhy. Manžel se snažil mě podpořit a spolu jsme pak objevovali, že i slepička nebo koza je chytrá bytost, která umí vyjádřit náklonost, lásku.. a to mě zatvrdilo v tom, postavit se za zvířata ještě víc. 

Když bylo zvířat dohromady k 60ti a případů přibývalo, založila jsem organizaci Život zvířete z.s., v rámci které nyní poskytujeme domov a staráme se o zvířata domácí i hospodářská bez rozdílu – v současné chvíli s námi žijí pes, kočky, papoušek, kozy, slepice a koně.

Některá z nich byla lidmi týraná, pro jiné již nebylo jinde využití, hrozila jim smrt, protože pro někoho ztratili užitek. Záměrem bylo přiblížit jejich životy podle pravdy a ukázat, že hodnota života každé bytosti má cenu a smysl a dojít k zamyšlení, zda každý člověk nemůže přispět k soucitnému chování. Zvířata nezabíjíme.

Žije s námi např. koza Andělka, která byla zachráněna z prostor bez oken, kde byla nucena žít sama, přivázaná na řetězu, neznala denní světlo, kozí kamarády, měla být zabita. Nebo valach Bobíšek vykoupený od handlíře, který má na nose jizvu odřenou od uzdy, když byl využíván na těžkou práci a přeříznutý jazyk zřejmě od řetězu.

Všechny příběhy je možné si přečíst na stránkách:  www.zivotzvirete.cz

Během roku 2021 vznikla kniha Kravín na konci pekla, která popisuje mé vlastní zážitky ze čtyř velkochovů, kde jsem se nechala zaměstnat. Tu je možné koupit v prodejnách Kosmas nebo zaslat a pomoci tak šířit pravdu.

Na toto téma i o životě spolku je možné poslechnout rozhovor, který jsem poskytla prostřednictvím Českého rozhlasu zde: https://plus.rozhlas.cz/kravin-na-konci-pekla-vam-vyrazi-dech-venovano-kravam-166–168–237–152-snehurce-8971581

Komu pomůžeme?

Jak už to bývá, člověk míní a život mění a celé to je asi hlavně můj sen.. Hrozí tedy, že zůstaneme sami. Doba není vůbec jednoduchá a tak si uvědomuji, jak moc po vás chci, ale já nemůžu to nezkusit, protože „oni“ jsou pro mě vším, teď už v tom jedu a nejde se obrátit zpět a začít žít jen pro sebe.

Ano, mám zaměstnání vedle toho, ale z toho pokryju sotva krmení, seno, veterinu a na to, že bych dostala na tento jeden příjem hypotéku, o tom si můžu nechat jen zdát, bohužel.

A dát zvířata pryč? Ono záchranou to vždy jen začíná, je to jeden den, kterým jedné bytosti změním celý svět, ale pak je dlouhá cesta zvykání si a věřte nebo ne, některým trvalo třeba i půl roku, než mi začala věřit vůbec k tomu, aby bylo možné s nimi fungovat tak, jak se zdá být pro jiné normální a i nyní po letech vím, že někde v hloubi duše tam mají ty ošklivé věci stále, takže dát je kam? Nechat je znovu si zažívat tu nejistotu, hledání? Možná někdo, kdo je mladší, ale co se zvířecími důchodci

Ano, vím, že žádám hodně, ale stále věřím, že na světě jsou i hodní a soucitní lidé, kterým to stejně jako mě nebude jedno. ♥♥♥ KAPKA TVOŘÍ MOŘE A PROSÍM O JEDNO VELKÉ MOŘE, KTERÝM POMŮŽETE ZMĚNIT NEJISTOTU V TRVALÝ DOMOV A Z TĚCH KAPEK SE PAK STANE BEZPEČÍ ♥♥♥

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vyberme prosím společně finance na udržení spolku a snad i vybudování trvalého zázemí.

Cílem je vybrat finanční prostředky k udržení spolku, nákupu pozemků a výstavbě zázemí, či k nákupu hospodářské nemovitosti, která by byla vhodná pro chov zvířat. A to i někde, kde by např. kohoutek Emil nebo kozí mečení nerušilo sousedy. Ano bohužel i toto člověk chovající zvířata musí řešit, přestože většinu času jsou všechna z nich potichu. 

DĚKUJI, S LÁSKOU PRO NĚ..

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  8. 11. 2023 9:13
Milý dárce
200 Kč  •  2. 11. 2023 13:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 11. 2023 18:26
Laskavý dárce
500 Kč  •  30. 10. 2023 18:40
Laskavý dárce
100 Kč  •  17. 10. 2023 10:07
DobroDárce
50 Kč  •  6. 10. 2023 20:02
Laskavý dárce
50 Kč  •  6. 10. 2023 10:22
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 9. 2023 16:38
Milý dárce
100 Kč  •  28. 9. 2023 5:40
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  26. 9. 2023 22:12
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  24. 9. 2023 2:07
Milý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2023 14:11
Milý dárce
300 Kč  •  12. 9. 2023 19:53
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2023 19:16
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 9. 2023 17:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat