Sbírka ukončena:

Nové zuby pro Radka

Vybráno 0 Kč 33 Kč
250 770 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
17 Kč
Průměrná výše daru
20 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové zuby pro Radka

Vybráno 0 Kč 33 Kč
250 770 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eva Vidličková
Datum přidání
29. 9. 2023

Představení sbírky

Jsem matka čerstvě 19 letého syna, studenta posledního ročníku oboru zedník. Syn má dlouhodobé problémy se zuby, které se vystupňovaly až do té fáze, že se mu rozpadají, ulamují a způsobují zánět v ústech. Navíc neustále trpí bolestmi, proto užívá tišící léky. Ráda bych mu pomohla, ale částka za potřebné ošetření, kterou nám lékař sdělil, je nad naše finanční možnosti. Nemůžeme si dovolit zaplatit ani to nejnutnější ošetření, protože i to je stále moc drahé a žádný lékař nenabídl schůdnější variantu. 
Syn se velmi těší, až bude mít opravené zuby a věří, že se tím zlepší jeho vzhled a nebude se stydět chodit mezi své kamarády a bude si užívat života.

Komu pomůžeme?

Syn má potíže se zuby už od malička. První potíže jsme řešili v jeho 9 letech, kdy se synovi ulomil přední horní zub. Postupně se mu kazily i další zuby. Jelikož byly zákroky už tehdy velmi drahé, vždy jsme řešili jen to nejnutnější a v případě akutních problémů šli na pohotovost. Byla to ale jen krátkodobá řešení a syn měl stále bolesti. Snažili jsme se najít zubaře, který by nebyl tak drahý a přijímal nové pacienty. Nakonec jsme šli do Family dental care v Praze v Letňanech, kde synovi udělali důkladné vyšetření a sdělili potřebnou léčbu – jako hlavní je čištění kanálků a oprava uražených či odlomených zubů. Celková částka za opravu všech zubů se vyšplhala na 250 000 Kč. To je pro nás nepředstavitelná částka, kterou nejsme schopni zaplatit. Potíže se zuby nejspíš syn zdědil po mně. Také se mi již od mládí hodně kazily, drolily a dopadlo to tak, že od 43 let mám náhradní zuby. Umím si velmi dobře představit, co syn prožívá a jakými bolestmi trpí.
Kromě potíží se zuby má syn problémy se zády. Přibližně v 10 letech se objevily první příznaky, udělal se mu hrb, proto nás dětská lékařka poslala na ortopedii, kde mu předepsali rehabilitační cvičení. Pravidelně chodí na kontroly, cvičí doma doporučení cviky, ale jeho stav se postupně zhoršuje a hrb je stále viditelnější. 
Jsme 5 členná rodina. 2 starší děti už s námi nežijí ve společné domácnosti. V pronajatém bytě tedy bydlíme já s manželem a synem Radkem. Manžel je onkologicky nemocný, od března letošního roku absolvuje chemoterapie. Léčbu nezvládá úplně dobře a potřebuje každodenní péči. Nemohu tedy chodit do práce, tudíž příjmy naší rodiny jsou jen ze sociálních dávek od Úřadu práce. Navíc manželovi nyní zamítli žádost o příspěvek na péči. Musíme tak vyžít jen z minimálních příjmů a velmi si rozmyslet, co můžeme zaplatit a na co už nám peníze nezbývají. Dříve, když jsem ještě pracovala, byla naše situace trochu lepší, ale také jsme si nemohli moc vyskakovat a peníze na úhradu zubní péče pro syna nám nezbývaly.
Nerada vidím, jak moje dítě trpí a stydí se za svůj vzhled. Chtěla bych mu pomoct a dopřát mu život bez bolesti, proto jsem se rozhodla požádat o pomoc veřejnost. Doufám, že se podaří vybrat dostatek peněz, aby mohl syn potřebné zákroky u zubaře podstoupit a mohl se opět usmívat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze využijeme na úhradu zdravotní péče u zubaře pro syna Radka. V případě, že se podaří vybrat celá částka, budeme moct zaplatit celou doporučenou léčbu. Pokud se vybere nižší částka, bude možné udělat alespoň ty nejakutnější zákroky podle doporučení ošetřujícího lékaře tak, aby se co nejvíce zamezilo dalšímu zhoršování stavu a aby syn co nejméně trpěl bolestí.
V případě, že by se vybralo více peněz než žádáme, použili bychom  je na rehabilitaci a péči specialistů pro syna kvůli bolestem zad.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
20 Kč  •  5. 11. 2023 20:41
Laskavý dárce
13 Kč  •  30. 10. 2023 18:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat