Projekt ukončen:

Nové místo pro solárium Stay Golden

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
500 000 Kč
 -
2 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 500 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu
Zakladatel
Stay Golden, s.r.o.
Datum přidání
25. 9. 2023

Představení projektu

Stay Golden jsme založili krátce po střední škole. Plní naivity, no s o to větší chutí a odhodláním.

Měli jsme sen vytvořit podnik se službami, které v České republice neměli obdobu a ukázat, že podnikání nemusí být pouze o zisku. Našim posláním je spojovat veselé lidi bez ohledu na jejich práci či životní osud a dělat jim život barevnější. Velkou inspirací pro nás byl příběh železničního a autobusového dopravce RegioJet. 

Naše začátky byly opravdu punkové. Kromě nadšení jsme neměli nic. Za 5000 Kč měsíčně jsme si pronajali prostory nad starou ubytovnou na Hloubětíně, kde se scházeli drogově závislí z celé Prahy, odešli jsme ze svých zaměstnání a všechny ušetřené peníze jsme vložili do koupě vybavení.

Byl to rok 2019, kdy svět zasáhla epidemie koronaviru. Ta nás na chvíli dostala ekonomicky na samé dno a vypadalo to, že projekt ukončíme. Tehdy se však stalo něco dojemného, co jsme opravdu nečekali. Všichni naši kolegové se spojili a abychom mohli náš sen zrealizovat, rozhodli se vzdát své mzdy, přiložili ruku k dílu a celý projekt jsme začali připravovat sami, svépomocně, bez nároku na jakýkoliv honorář. 

Stavba solária s Relax zónou na Hloubětíně připomínala naivní americké filmy o podnikání. Připojili se zákaznici i jejich rodiny. Někdo uměl sázet kytičky, někdo malovat, jiný rozuměl elektřině. Neměli jsme finance ani na dopravu zboží, a tak jsme zpočátku veškerý materiál na stavbu a posezení vozili přes celou Prahu tramvajemi a metrem. Všem těmto lidem patří velké DÍK za to, co udělali. Dnešní Stay Golden může existovat pouze díky nim.

Jak jsme rostli, vždy jsme se snažili přinést něco nového a netradičního, co by potěšilo srdce klientů. Udělali jsme si barmanský kurz a začali nabízet míchané drinky zdarma či za symbolické ceny. Do kabinek jsme nainstalovali čokoládové fontány s rozpuštěnou belgickou čokoládou, do které si mohli namáčet čerstvé ovoce. Děti zas vzpomínají na samoobslužný stroj na točenou zmrzlinu s příchutěmi, které jsme míchali do stylu našich oblíbených krémů do solária. Některé služby se ukázali časem jako hůř udržitelné, velkou část u nás, ale najdete dodnes.

Díky všem těmto aktivitám se nám povedlo toto kdysi děsivé a odpudivé místo proměnit ve vyhledávanou lokalitu a vrátit ho alespoň symbolicky do doby, kdy tato oblast na mapě Prahy něco znamenala.

Abychom byli k dispozici pro všechny klienty, zavedli jsme nonstop otevírací dobu. Ta přinesla dost zásadní změnu kdy nás začali navštěvovat lidé, kteří se po večerech trápí sami doma a u nás najdou lidské teplo a příjemnou společnost. Spoustě lidem jsme takto pomohli najít jiný životní smysl či odvrátit pokusy o sebevraždu. Ať už díky propojení na jiné lidi či jejich zaměstnáním u nás, se povedlo spoustě našich bývalých klientů nastartovat úplně nový život a kariéru. Řada našich bývalých zaměstnanců, kterým jsme vložili naše firemní hodnoty, se později pustila do vlastního podnikání a dnes zlepšují služby v dalších segmentech.

Vždy jsme se snažili o optimistický a neformální přístup, díky čemu jsme si vytvořili, až nezvykle neformální a veselou klientelu všech věkových skupin i povolání, kteří nás začali vnímat jako klubovnu dobré nálady. Vzniklo u nás spousta přátelství, partnerství, dokonce i jedno manželství.

Pokud by náš příběh někdy skončil, bude pokračovat v rodinách, které se u nás dali dokopy a desítkách dalších podnicích, které jsme během naše 4leté „historie“ inspirovali a nebo je vytvořili naší bývalí kolegové či klienti. Stejně, jako nás kdysi inspiroval dopravce RegioJet, jsme rádi, že jsme mohli převzít pomyslnou štafetu a přinesli zlepšení služeb do dalších segmentů, které jsme pomohli nasměrovat. :-)

Staré prostory končí

Impulz, který jsme do této lokality přinesli, pomohl přesvědčit kompetentní, aby se ji po dlouhých letech začali aktivně věnovat. Na podzim 2023 tak čeká celý objekt významná rekonstrukce, včtetně proměna veřejného prostranství. Máme z toho velkou radost, že se kompetentní pouštějí do takto náročné rekonstrukce.

Spolu s tím však musíme postupně opustit i prostory, které jsme od roku 2019 s láskou společně budovali.

Kdo za projektem stojí?

Za Stay Golden stojí parta nadšených lidí, kteří věří, že jednou změní svět. Naši práci milujeme a do všeho, co děláme se snažíme dávat srdce a hlavně optimistickou energií.

Hlavním spojítkem je Martin Žarnovický, kterého bláznivé nápady na netradiční služby postupně nadchli všechny kolegy, kteří dnes tvoří jádro Stay Golden. Martin má dar spojovat a přenést nadšení na zdánlivě náhodné lidi, kteří však společně dokážou vytvořit neuvěřitelné věci, a to za neuvěřitelných podmínek.

Na co vybrané peníze použijeme?

Na Hloubětíně se nachází velká hospoda, která ovšem díky nabídce levného alkoholu velice narušuje zdejší prostředí a každý se tomuto místu obloukem raději vyhne.

Toto místo bychom rádi vzali pod naše křídla a výrazně zkultivovali. Prostory máme již předběžně přislíbené, ale částka za jejich rekonstrukci je tak vysoká, že to sami bez Vaši pomoci nezvládneme. Nestojí za námi žádní sponzoři ani investoři, náš podnik funguje především na komunitní bázi.

Postavit musíme nové kabinky, recepci, sklady, kavárenskou část, vybudovat novou vzduchotechniku, a to v dnešní době bohužel nejsou levné záležitosti. 

Pokud jste náš klient a chtěl byste, aby náš příběh mohl nadále pokračovat, můžete kromě této platformy přispět na výstavbu nových prostor i zakoupením permanentky osobně na naší pobočce. Všechny tyto finance využijeme právě ke stavbě nových prostor.

Hledáme také sponzory, kteří by nám pomohli s financováním výměnou za marketingové služby. Kontaktovat můžete Martina telefonicky na +420 608 314 774.

Děkujeme moc všem, kteří nám pomohou psát pokračování našeho příběhu. ♥

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Michala A.
1 500 Kč  •  26. 9. 2023 16:00
Odmenu si nechte a drzime palce ❤️ M.Adamová Mr.Box
Ivana P.
500 Kč  •  25. 9. 2023 17:56
Držím vám všem palečky, ať se vše povede, jste úžasní ❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu