Sbírka ukončena:

Nová mediální učebna

Vybráno 0 Kč 6 300 Kč
300 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 050 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nová mediální učebna

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadační fond Biskupského gymnázia v Ostravě
Datum přidání
9. 2. 2023
Poslední aktualita

13. 4. 2023 18:30

Poděkování dárcům

Milí dárci,

děkujeme za vaši finanční podporu projektu výstavby nové mediální učebny na Biskupském gymnáziu v Ostravě. Přestože se nám nepodařilo vybrat plánovanou částku, projekt se realizovat bude a my doufáme, že již během následujícího školního roku bude učebna k dispozici žákům a pedagogům. Mediální tvorbu Biskupského gymnázia v Ostravě můžete sledovat na jejich YouTube kanále BiGy Ostrava.

Za organizátory sbírky

Markéta Jurišicová

předsedkyně správní rady

Nadačního fondu Biskupského gymnázia v Ostravě

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Před několika lety se na jednom gymnáziu začal psát příběh multimediálního kroužku. Nadšení studenti se základním vybavením dokázali s pomocí podporujících učitelů vytvořit filmová díla, která nejen my rodiče sledujeme s obdivem.

Posuďte sami, jak profesionální propagační video dokázalo pár kluků se dvěma nadšenými učiteli vytvořit.

Toto zase dokáže student septimy s dronem.

Školní filmový festival vyhráli tři kluci z primy s animovaným filmem VLNA.

Škola se nyní rozhodla pro vytvoření nové mediální učebny s filmovým studiem, na provedení kompletní rekonstrukce ale chybí peníze. Pomozte nám vybrat alespoň 300 000 korun na technické a materiální vybavení učebny, které studentům poskytne kvalitní zázemí pro jejich další rozvoj.

Proč sháníme peníze

Dosud byla zázemím pro kroužek malá místnost v suterénu školy. V letošním roce škola plánuje rekonstrukci některých odborných učeben a zázemí. V plánu je také nová učebna mediální výchovy s malým televizním studiem, která by měla vzniknout propojením dvou stávajících tříd a měla by poskytovat nejen členům kroužku, ale všem studentům mnohem komfortnější podmínky.

Na to, aby plánovaná rekonstrukce proběhla v plném rozsahu, chybí část financí. Většinu poskytuje zřizovatel, Biskupství ostravsko-opavské a přispívají i rodiče a přátelé školy. Abychom mohli učebnu vybavit kvalitní technikou, potřebujeme získat ještě 300 tisíc korun.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze na stavební práce poskytne zřizovatel školy (jedná se o propojení dvou učeben, odhlučnění, elektroinstalaci apod.), finance ze sbírky nám umožní nakoupit vybavení do učebny. Náklady jsou plánovány na minimálně 500 tisíc korun.

Prostředky bychom použili na nákup techniky jako jsou kvalitní mikrofony, stativy, fotoaparáty, kameru, ale také barevnou laserovou tiskárnu a spotřební materiál jako jsou SD karty, tonery apod. Pokud vybereme jen část plánované cílové částky, použijeme peníze na nákup základního vybavení učebny. V případě, že získáme částku vyšší, budeme jen rádi, protože náklady jsou mnohem vyšší, než je cílová částka a budou s největší pravděpodobností ještě do začátku rekonstrukce stoupat.

Jedná se o zelené klíčovací pozadí o rozměrech cca 2,7 × 7m; stropní kolejnicový systém pro zavěšení světel; zářivková studiová světla; reflektory s fresnelovou čočkou; systém digitálního ovládání světel; stativy pro variabilní umístění světel; sada reportážních reflektorů; mikrofony stolní i bezdrátové; interkom pro kameramany; multifunkční systém pro zpracování obrazu a zvuku; náhledové monitory; DVD-HDD-DV rekordér; interkom; pult pro ovládání studiových světel; zvukový mixážní pult a poslechové monitory, stůl a křesílka do studia a další.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 4. 2023 18:30

Poděkování dárcům

Milí dárci,

děkujeme za vaši finanční podporu projektu výstavby nové mediální učebny na Biskupském gymnáziu v Ostravě. Přestože se nám nepodařilo vybrat plánovanou částku, projekt se realizovat bude a my doufáme, že již během následujícího školního roku bude učebna k dispozici žákům a pedagogům. Mediální tvorbu Biskupského gymnázia v Ostravě můžete sledovat na jejich YouTube kanále BiGy Ostrava.

Za organizátory sbírky

Markéta Jurišicová

předsedkyně správní rady

Nadačního fondu Biskupského gymnázia v Ostravě

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 4. 2023 8:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2023 21:58
Štědrý dárce
500 Kč  •  26. 2. 2023 22:10
DobroDárce
2 000 Kč  •  21. 2. 2023 18:44
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 2. 2023 15:35
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  10. 2. 2023 16:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat