"Bahno se ti lepí na boty, oblečení, výstroj. Je všude. V oblečení, které je nacucané bahnem jako houba vodou, jsi několik dní, minimální šance se ohřát. A boty ? Ty máš promočené téměř okamžitě…
Jsi pěšák. Denně nosíš na jedné botě i 3 kg bláta. Nemáš se kde přezout, vzít si suché prádlo, bahno se ti dostává na kůži. Nohy mrznou, i když je např. 5 stupňů nad nulou. Po deseti dnech nemůžeš bolestí chodit, vznikají otevřené rány a do nich se dostává infekce. Nohy černají a od lékaře slyšíš, obě nohy musíme uřezat. Je ti 34 let a jsi z pěší jednotky."
Kdo z Vás si tohle zažil, ať už na rybách, horách nebo při jakékoliv jiné příležitosti, ví, jak je to nepříjemná zkušenost. A to v takovém prostředí býváme (až na výjimky) jen omezeně dlouhou dobu.
Proto jsme vyslyšeli žádosti našich kamarádů, kteří pomáhají civilistům i vojákům, a rozhodli jsme se sehnat jim co nejvíce gumáků (nebo holínek).
Pomůžete nám s tím?











