Nikolka se narodila jako zdravá a veselá holčička, která rozdávala vždy jenom radost, byla a je sluníčkem v duši.. Bohužel asi v 11.5 letech, se Nikolce začal z ničeho nic zhoršovat zdravotní stav v důsledku toho, že v sobě měla velké množství mědi.. Na základě toho, měla cirhózu jater, začala se jí horšit výslovnost řeči, měla celotělový třes, padala na zem, často se třásla a plakala.. Nikdo jsme jejímu stavu nerozuměli. Z jedné nemocnice nás posílali do další. Až po několika návratech bezmoci a zoufalství lékaři pro nás po dlouhé době vynesli konečnou diagnózu. Ta zněla Wilsonova choroba, velmi vzácné onemocnění. Bohužel, než se na nemoc přišlo a nasadila se adekvátní léčba, zdravotní stav progresoval do fáze levostranné hemiparezy, hůře srozumitelné řeči, špatného polykání, křeče v rukou a narušením bazálních ganglií, které mělo za následek právě stabilitu. Nikolka už toho má hodně za sebou, ale také hodně před sebou, je pro ní velmi důležité aby hodně rehabilitovala a tím eliminovala svoje postižení. Snažím se Nikolce pomáhat jak to jen jde, ale jsem na ní sama a není v mojí moci jí dopřát takovou péči, jakou by potřebovala a hlavně si pro svůj budoucí život zasloužila…
