Úspěšně vybráno:

S novou jste pomohli Nicoláskovi

Vybráno 0 Kč 203 000 Kč
203 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
203 000 Kč
Průměrná výše daru
203 000 Kč
Nejvyšší dar
20 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

S novou jste pomohli Nicoláskovi

Vybráno 0 Kč 203 000 Kč
203 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
22. 6. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro malého Nicoláska, který má svůj život velice náročný. Na podzim loňského roku podstoupil operaci obou nožiček, poté strávil 3 měsíce plně na lůžku v sádrách, pak ho čekal rehabilitační pobyt v Dětské Léčebně v Jánských Lázních v Krkonoších, kde strávil 2 měsíce a nyní potřebuje další.

Peníze se pro Nicolase vysportovaly v rámci projektu Nova pomáhá pohybem.

Komu pomůžeme?

Nicolas se narodil předčasně jako nedonošené miminko. Dnes je již jedenácti letý chlapec, kterého trápí dětská mozková obrna, rozštěp páteře, syndrom krátkého střeva, těžká mentální retardace, epilepsie a spoustu dalších komplikací. Nikýsek bohužel nechodí, nemluví a potřebuje 24 hodinovou péči. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze z projektu Nova pomáhá pohybem, které vysportovali zaměstnanci TV Nova, budou použity na pooperační rehabilitace v Sanatoriu Klimkovice v Ostravě, které Nikýsek velice potřebuje pro své zotavení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
203 000 Kč  •  28. 6. 2022 11:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat