Nadační fond Hudba pro Věčnou naději

Věčná naděje je prestižní festival s důrazem na výjimečnou uměleckou kvalitu a poselství humanity. Festival mapuje českou, židovskou a německou kulturu, jejichž soužití a vzájemné ovlivňování na našem území dalo vzniknout pozoruhodným uměleckým hodnotám. Jako první festival u nás se začal systematicky věnovat dílům hudebních skladatelů tvořících v nesmírně náročných podmínkách koncentračních táborů za 2. světové války.

1 Vytvořených sbírek
2 400 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Věčná naděje je prestižní festival s důrazem na výjimečnou uměleckou kvalitu a poselství humanity.Festival mapuje českou, židovskou a německou kulturu, jejichž soužití a vzájemné ovlivňování na našem území dalo vzniknout pozoruhodným uměleckým hodnotám. Jako první festival u nás se začal systematicky věnovat dílům hudebních skladatelů tvořících v nesmírně náročných podmínkách koncentračních táborů za 2. světové války.

Posláním festivalu je přiblížit tyto fenomény prostřednictvím mimořádného interpretačního umění co nejširší veřejnosti. Festival je prestižní společenskou událostí založenou na geniu loci a mimořádných uměleckých výkonech. 


Jednotícím tématem festivalového programu je myšlenka věčné naděje.