Období těhotenství probíhalo v pořádku. Samostatný porod byl vyvolán řadou chemických preparátů (to jediné si moje maminka nepřála), a na svět jsem přece jenom vykoukla s výborným abgar skore. Do třetího měsíce věku vypadalo, že jsem v pořádku.
Do cca 4 měsíců svého života jsem jenom spinkala, nebudila jsem se téměř ani na jídlo. Hlavičku, kterou ostatní děti začínají zvedat okolo 3 měsíce, jsem tedy začala zvedat až mnohem později, stejně jako sedět, lozit a chodit.
Poté jsem byla několik měsíců apatická, unavená bez zájmu o rodiče, okolí a hračky. V necelém roce jsem byla odeslána do Prahy na kompletní zdravotní testy, kde mi byla nejdříve zjištěna metabolická vada, možný výskyt epilepsie, nízký svalový tonus (centrální hypotonický stav). Moje vyhlídky na normální život, se pomalu vzdalovali… Maminka stále semnou cvičila xx krát za den, absolvovala jsem lázně, dětskou léčebnu a intenzivní rehabilitaci, hipoterapii.
V roce mého věku jsem si teprve sedla v roce a půl jsem se rozlezla a začala se zajímat o okolí a vnímat svět. Ve svých 28 měsíců jsem udělala první samostatné krůčky. Mám opoždění PMV a centrální hypotonický stav a budu pevně dřít, aby se nepotvrdila dg. LMR. Absolvovala jsem dvakrát pobyt v Jánských lázní, pobyt v dětské odborné léčebně, intenzivní hipoterapii a intenzivní rehabilitační pobyt, třikrát neurorehabilitici v klinice v Axis.
Nyní od svých třech let navštěvuji speciální školku Kaňku v Táboře, mamince s financováním pomáhají Dobří Andělé, pobyt ve speciální školce je všestranně zaměřen na Máji rozvoj.
