Sbírka ukončena:

Neurorehabilitace pro Kubíka, aby se naučil sedět a chodit

Vybráno 0 Kč 10 050 Kč
500 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
5 025 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
41 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro Kubíka, aby se naučil sedět a chodit

Vybráno 0 Kč 10 050 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Odvárka
Datum přidání
10. 3. 2024
Poslední aktualita

20. 4. 2024 19:11

Poděkování

Touto cestou bychom velmi rádi poděkovali všem dárcům. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Kubík je 3,5 letý usměvavý chlapeček, který zatím ve svém věku nesedí. Pár dní po narození prodělal rozsáhlé krvácení do mozku. To způsobilo řadu komplikací vedoucí k diagnóze, kterou nechce slyšet žádný rodič – kvadruparetická forma dětské mozkové obrny

Doteď si pamatuji moment, kdy nám lékař sdělil, že nás syn nebude nikdy sedět ani chodit. Ať byly nebo jsou prognózy jakékoliv, jedno je jisté – Kubík se chce hýbat, sedět, hrát si stejně jako ostatní děti

Touto cestou bychom mu chtěli zajistit intenzivní neurorehabilitace, kde získává maximální péči, aby se jeho stav co nejvíce zlepšil.

Komu pomůžeme?

Kubík se narodil předčasně ve 29. týdnu bezproblémového těhotenství, kdy byl okamžitě převezen na Jednotku intenzivní a resuscitační péče do Fakultní nemocnice v Plzni. Byl malý, drobounký a s porodní váhou jen 1 390 g. 

Manželka okamžitě odjela za mladším synem do nemocnice, kde ho dlouhé týdny držela za ruku, chovala a starala se o něj v mezích, které jí lékaři dovolili. Já jsem si vzal neplacené volno, abych se mohl starat o staršího syna, kterému tou dobou bylo 1,5 roku. 

Po prvotním šoku z předčasného narození přišla další rána – syn se narodil s rozštěpem měkkého patra a bude muset podstoupit operaci.

Neuběhlo ani pár dní a Kubík prodělal rozsáhlé krvácení do mozku, ze kterého mu dodnes zůstalo v hlavičce několik cyst. To zapříčinilo přetrvávající neurologické problémy, které vyústily v hlavní diagnózu – kvadruparetická forma dětské mozkové obrny. S tím souvisela taky zvýšená dráždivost, neklid a epilepsie, na kterou užívá léky. 

Po 2,5 měsících propustili Kubíka s manželkou z nemocnice a nám začalo kolečko rehabilitací a vyšetření.

Vzhledem k rozštěpu měkkého patra neměl Kubík sací reflex a mateřské mléko manželka odsávala až do jeho 1 roku. Naštěstí apetit měl Kubík vždycky dobrý, ale rozkousat stravu zatím stále sám nezvládne. 

V současné době pravidelně cvičíme 4× denně Vojtovu metodu a docházíme na Bobath Koncept, ergoterapii, logopedii a hipoterapii.

Každé zlepšení, kterého Kubík dosáhne, je tvrdě vydřené. Se spoustou slz a uražených pohledů, kterými nás Kubík často odměňuje. 

Nyní se v jeho 3,5 letech zatím jen sám otočí na bříško. Vzhledem ke spasticitě v rukou se mu ale na bříšku nelíbí, takže se s velkou slávou přetočí zase zpět na záda. Tady se mu ale taky nelíbí, protože chce poznávat svět. Má zdravotní židličku, která mu pomáhá k větší samostatnosti, ale na celodenní sezení vhodná není. 

Jsme vděční, že je zvídavý a chce objevovat. Z toho důvodu nosíme, lezeme s ním a snažíme se mu co nejvíce asistovat přirozený pohyb. S jeho váhou už to jde ale trochu hůř a často překonáváme vlastní fyzické limity. :) Pohled na Kubíka v pohybu nám to ale vynahradí – víská, chechtá se na celé kolo a užívá si každého momentu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Momentálně jsem se synem na intenzivním neurorehabilitačním pobytu v Centrum Hájek. A jsme nadšení. Kubík rehabilituje od brzkého rána do pozdního odpoledne – motomed, ergoterapie, speciální pedagogika a především intenzivní cvičení pomocí metody Therasuit. Je toho ale daleko víc. Někdy se to neobejde bez slz, ale přesto poctivě cvičí a věříme, že bude dělat pokroky. 

Snažíme se ušetřit, co se dá, ale už běžná péče o Kubíka je velmi nákladná. Navíc u staršího syna se projevila těžká vývojová dysfázie, se kterou souvisejí další náklady. 

S pomocí dárců bychom Kubíkovi chtěli dopřát několikrát ročně neurorehabilitace v Centrum Hájek a doplnit je o intenzivní neurorehabilitace v Cortex Neuro Centre.

Každá koruna tak půjde výhradně touto cestou a pomůže Kubíkovi k lepšímu životu. A my věříme, že se s Vaší pomocí Kubík jednou posadí a možná i postaví.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

20. 4. 2024 19:11

Poděkování

Touto cestou bychom velmi rádi poděkovali všem dárcům. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
50 Kč  •  3. 4. 2024 20:57
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  12. 3. 2024 20:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat