Reprezentace ČR v ledním hokeji neslyšících má dlouhodobou tradici. Její novodobá historie se píše od roku 2016, kdy si parta nadšenců se sluchovým postižením nazula brusle a začala na sobě tvrdě makat. Od té doby ušla celá reprezentace dlouhou cestu. Hned na jejím začátku se rozhodli, téměř na vlastní náklady, odjet reprezentovat ČR do USA – bylo to v roce 2017 ve městě Buffalo a konalo se MS, kterého se účastnili celky z USA, Kanady, Kazachstánu, Finska a ČR. I přesto, že jsme se umístili až na 5.místě, tak tato účast v nás odstartovala soustavnou přípravu, která trvá dodnes – pravidelná soustředění, účast na turnajích a přátelských zápasech na lokální i mezinárodní úrovni, organizace přátelských zápasů, turnajů, ale také příprava ME, které se bohužel neuskutečnilo.










