Úspěšně vybráno:

Nelince na nové ortézky

Vybráno 0 Kč 55 780 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
55 780 Kč
Průměrná výše daru
55 780 Kč
Nejvyšší dar
45 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nelince na nové ortézky

Vybráno 0 Kč 55 780 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
9. 12. 2022

Představení sbírky

Nelinka je čtyřletá holčička s dědičným CMT syndromem, který způsobuje deformity končetin. Kvůli tomuto onemocnění, aby mohla i nadále chodit, potřebuje na nožičky nové ortézy a my jí díky této sbírce na ně přispějeme. 

Příběh Nely byl vybrán pro nadační dobročinnou akci zaměstnanců TV Nova v rámci příspěvků Benefity 2022.

Komu pomůžeme?

Touto sbírkou pomůžeme čtyřleté Nelince, která má mimo jiné dědičný CMT syndrom, který způsobuje deformity končetin. Aby mohla i nadále chodit, potřebuje ortézky od rakouské firmy Pohlig. V minulosti rodina vyzkoušela ortézy i od tří tuzemských firem, ale výsledek byl nijaký. Jedná se již o několikátou ortézku z Pohligu, takže vědí, do čeho jdou a že to bude stát za to.

Bohužel pojišťovna se od toho distancovala a zamítla Nele jakýkoli příspěvek. Nyní je třeba ortézka na jednu nožičku (druhou rodiče nechali dělat letos na jaře, a tak ještě cca rok vydrží). Její cena je 2500 euro s tím, že část peněz mají rodiče Nelinky stranou, ovšem ještě jim část stále chybí. Nely tatínek chodí do práce, ale maminka je na RD s roční sestřičkou a má jen malou brigádu, takže se jim nedaří ušetřit tolik, kolik by bylo třeba. Na fotografii je Nelinka loni v létě s prvním párem ortézek – kotníková a po koleno na druhé noze. Stav se bohužel horší, nyní bude třeba mít obě ortézky vysoké.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení speciální ortézy na nohu od rakouské firmy Pohlig. Pokud by se podařilo vybrat ještě více peněz, než pouze potřebnou částku na doplacení jedné nyní nejvíce potřebné ortézy, využili by je rodiče Nelinky na zaplacení další ortézy na druhou nožičku, jelikož ta na pravé noze je nyní stará 9 měsíců, a do roka bude třeba ji vyměnit za větší (možná i dříve, podle rychlosti růstu). Případně ještě na příští neurorehabilitační program v Klimkovicích, kam Nelinka jezdí. Podle toho, jaká bude nakonec celková částka a co z toho bude potřebnější dříve.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
55 780 Kč  •  16. 1. 2023 9:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat