Jsme členy MS Přestavlky u Sedlce. Poctivě každoročně chodíme v loukách a vyháníme zvěř před sečí. Používáme akustické plašiče, pachujeme louky, apod. Bohužel vyženeme maximálně dospělou zvěř a srnčata objevíme jen vyjímečně. A pak je nacházíme až po seči v řádkách, každý rok se snažíme udělat to jinak, lépe, ale na cca 200ha ploch, které jsou určené k sekání…je procento zachráněné zvěře velmi nízké. Letos jsme měli možnost využít paní, která nám ukázala, jak může pomoci moderní technika. Dron nám ukázal, jak obrovské procento zvěře každoročně končí pod sekačkou…bylo nám úzko, ale dostali jsme naději, jak to dělat, co nejefektivněji:) Prosím, pomozte nám získat dron, ať i u nás nemusí každoročně umírat srnčata pod sekacími stroji!









