V říjnu 2024 se mi obrátil život naruby. Doté doby málo nemocný člověk. Byla mi diagnostikována rakovina levé mandle prorůstající do spodní čelisti. A začal boj rakovinu porazit.
Začala léčba. Byl mi zaveden PEG do žaludku (pro zavádění umělé výživy), ozařování, chemoterapie. Od půlky listopadu nejsem schopna sníst jakoukoliv potravu kvůli spálenému krku jako následek ozařování. Netvoří se mi sliny. Jsem na umělé výživě, kterou si několikrát denně musím zavádět sondou PEG rovnou do žaludku. Ani si nedokážete představit, jak bych si dala pořádný řízek.
Díky ozařování došlo k poškození šesti zubů, které budou muset ven. Po dobu boje s rakovinou jsem zhubla z původních 97 kg na 64 kg. Z oblečení XXXL jsem se postupně dostala k velikosti M. Tím pádem je mi veškeré oblečení velké a padá ze mě. Nyní čekám na rehabilitace, které mají obnovit funkci polykání a snížit vnitřní otok krku a vytváření slin. Nyní jsem schopná pozřít pouze vývary, řídké omáčky, přesnídávky a smoothie.