Magdaléna je silná a odhodlaná žena, která se po těžkém životním období snažila znovu najít radost a klid. Po dvaceti třech letech ji opustil manžel, což bylo pro ni a její dva syny velmi náročné. Starší syn byl v té době v maturitním ročníku a mladší syn nastoupil do prvního ročníku na střední škole. Magdaléna se s vypětím sil snažila zvládnout tuto těžkou situaci a postupně se jí podařilo znovu najít rovnováhu a radost v každodenním životě. Ráda pečovala o svou zahrádku a vyrážela na vycházky do přírody.
Bohužel, v červnu 2024 jí byla při preventivním mamografickém vyšetření nalezena malá bulka v prsu. Následná biopsie prokázala, že se jedná o zhoubný triple-negativní nádor. V červenci podstoupila operaci, při které byl nádor odstraněn společně s axiálními uzlinami v podpaží. Koncem srpna začala docházet na chemoterapie, které byly velmi náročné a způsobily jí sníženou citlivost periferních nervů na rukou i dolních končetinách. Nyní podstupuje léčbu ozařováním.
Magdaléna se nevzdává a s podporou rodiny, přátel a kolegů se snaží na vše dívat pozitivně. Onemocnění bere jako varování svého těla, že je třeba zvolnit a více se věnovat sobě. Každý nový den jí přináší nové radosti a ona se těší na návrat do běžného života.
