V Praze žije mladá ukrajinská maminka Natalia. Přijela do Čech ještě před vypuknutím války z Vynohradivu v Zakarpatí, v lednu 2022 se jí předčasně narodil malý Max, bohužel se závažným, život limitujícím onemocněním, kterému v květnu 2022 podlehl.
Rodina je v tíživé situaci, jakou si málokterý rodič dokáže představit: čelila vážné diagnóze, a následně i úmrtí miminka, přičemž za intenzívní zdravotní péči v prvních týdnech Maxova života musí zaplatit spoustu peněz.
Příběh se ke mně dostal díky tomu, že pracuji jako ředitelka domácího hospice Cesta domů, který o Maxe v posledních týdnech jeho života, společně s jeho maminkou Natalií, pečoval.










