Sbírka ukončena:

Pomozte zrealizovat natáčení pořadu Neziskovky

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
250 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
34 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte zrealizovat natáčení pořadu Neziskovky

 -
Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadační fond Priorita
Datum přidání
3. 11. 2022

Představení sbírky

Pořad Neziskovky běží již přes 10 let a vystřídalo se v něm nespočet neziskových organizací,  které se jeho prostřednictvím představují a rozšiřují divákům obzory o jejich fungování. 

Cílem sbírky je rozšířit tento fungující projekt o video verzi, ve které budou vidět konkrétní lidi za konkrétními činy.

Česká republika je národem filantropů. Když můžeme, tak pomůžeme. Problém ale může být v tom, že neziskových organizací je tolik, že vybrat efektivně tu pravou je často složité. A proto jsme tu my.

Už deset let dáváme prostor všem organizacím, které o to projeví zájem. Posluchač pořadu si tak může udělat obrázek o tom, kam jeho peníze půjdou. Rádio Applaus je internetové rádio, které poslouchá více než 50. 000 posluchačů.

Komu pomůžeme?

Chtěli bychom pomoci obzvláště menším a začínajícím neziskovým organizacím. Zvláště pro tyto organizace je toto výborná příležitost, jak si vyzkoušet prezentaci v médiích či rozšířit své dovednosti v rámci prezentace a propagace projektů i organizace jako takové.

V mediálním prostoru zatím není podobný projekt, který by dával takový prostor neziskovým organizacím. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Příprava takového pořadu ale není jen tak. Znamená to nespočet hodin přípravy pro moderátora, pro produkci ale i pro samotné kameramany, kteří celý pořad natočí a sestříhají. Je to poměrně náročný proces. Vybrané peníze budou použity na technické náklady – propůjčení techniky, pronájem prostor, střižny a dalších věcí nutných v procesu realizace.

V případě, že se nepodaří vybrat cílovou částku, použijeme ji alespoň k částečné úhradě nákladů na realizaci. Pokud by se podařilo vybrat více, pracovali bychom na prodloužení stopáže pořadu, abychom dokázali každou neziskovou organizaci ještě hlouběji představit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

nouf
1 000 Kč  •  9. 11. 2022 15:43
První :D ;-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat