Adélka se narodila jako zdravá krásná holčička, vše probíhalo úplně v pořádku do 1roku, kde jsme začali pozorovat známky opoždění. Adélka u pediatra na roce a půl z dotazníku na záchyt autistického spektra a jiných onemocnění vyšla špatně, ale i tak se čekalo nebo spíš pediatr čekal, maminka se rozhodla na nic nečeká a začala s Adélkou dojíždět na rehabilitace kde Adélka cvičila vojtovu metodu v té době Adélka ještě nechodila a nejedla kousky jídla po kterých se dávila to ustoupilo v 1,5 roce, po intenzivnější cvičení začala chodit až ve 22 měsíci, 2 měsíce před druhými narozeniny. Maminka si vyžádala žádanku k dětskému psychologovi který naznačil že Adélka může mít opožděny vývoj ale že může mít i dětský autizmus že má i rysy Pas vše ve zprávě psáno nepopírá ani nevyvrací, dále doporučené vyšetření neurologa a postupně další a další i vyšetření sluchu kde se Adélce nedařil naměřit sluch několikrát opakovaně kde nás odkázali na vyšetření sluchu do krajské nemocnice kde vyšetření zopakovali a výsledek stejný Adélka v té době často nemocná pak po dalším pátrání a sdělovaní lékařům že Adélka má neklidné spaní kdy hodně chrápe budí se se záchvaty pláče nespí v noci nereaguje na oslovení, zkontrolovali nosní mandly kde řekli že je obrovská a musí ven že utlačuje zvukovody díky tomu nedoslýchá, v noci se budí protože nemůže dýchat. Adélce v květnu 22 odebrali nosní mandli v celkové anestezii kde nám řekli že než se sluch nápravy a usadí se to do normálu bude to ještě trvat třeba třičtvrtě roku. Adélka mezi tím podstoupila i genetické vyšetření na různé genetické vady kde první várka vyšetření zatím nic neprokázala na druhou várku vyšetření stále čekáme, Adélka byla i na Magnetické rezonanci kterou absolvovala v lednu 22 a v únoru 23 v celkové anestezii v lednu 22 byly zaznamenány vývojové známky mozku které směřovali k opožděnému vývoji a epilepsii letos v únoru již zaznamenány nebyli 🙏👏Adélka ale ještě nemluví pomalinku se zlepšuje v chůzi která ještě není dokonalá nosí ortézy které ji zpevňují při chůzi pomalinku se zlepšuje v jemné motorice začíná vnímat víc své jméno a víc vnímá oslovení Adélko. Pomalinku je znát posun kroky jdou pomalu ale každá nová věc která se jí podaří nás strašně moc těší 😇🙏Adélka má celodenně plenky snažíme se jí vysazovat někdy se zadaří ale ne vždyť. Adélka jezdí do denního stacionáře kde přijde do kontaktu s dětmi do klasické školky ji nevezmou protože se sama nenají neoblékne se neřekne si na záchod neřekne si o pití nebo co by chtěla a má pleny. Adélka má ráda výlet vlakem i autobusem miluje houpání.
Maminka pro Adélky aktuální stav nemůže nastoupit do práce a pomoci doma s financemi.
Adélka má brášku Danečka 5let který navštěvuje mateřskou školku je šikovný velice učenlivý ve školce ho chválí že zvládá věci který jiný předškolák neovládá Daneček bude předškolák až od září. Daneček lyžuje, bruslí, učí se plavat má rád pexeso stolní hry rád jezdí na kole je hrozně upovídaný pusu nezavře někdy i celý den🙂.
