Sbírka ukončena:

Naslouchátka pro Rozárku

Vybráno 0 Kč 4 600 Kč
15 600 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
575 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Naslouchátka pro Rozárku

Vybráno 0 Kč 4 600 Kč
15 600 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza kulasova
Datum přidání
3. 10. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Rozárka a jsou mi 4 roky. Přišla jsem na svět mamince o 2 měsíce dříve a celou dobu mě zlobí ouška. Doktoři mi nemohli přijít na žádný nedostatek, a tak od mala chodím ouška pouze vyplachovat. Je to 5 měsíců zpět, co jsem spadla na kole málem pod auto, protože jelo za mnou a ty moje ouška nic neslyšely😥.Maminka s tatínkem obvolali celou republiku.. Až v Brně v nemocnici na foniatrii se mi ujala skvělá paní doktorka, která mi nasadila velká sluchátka na ouška a zjistila, že slyším pouze na 60% na obě. Paní doktorka mi dala do oušek hmotu, která mi vytvarovala naslouchátka a hned jsme je objednali. Teď na ně čekám! Jsou samozřejmě růžové, protože jsem holčička. Nechávám si nárůst vlásky, aby mi nešly moc vidět. Ale důležité je, abych slyšela, co mi maminka s tatínkem a sestřičkou budou říkat.. musím se naučit poradně mluvit, než půjdu do školy.

Komu pomůžeme?

Problém se objevil před 5 měsíci. Byla jsem na procházce se sestřičkou a maminkou a neslyšela jsem vůbec auto, které jelo za mnou. Málem jsem spadla pánovi pod kola. Vývoj řeči je tímto hodně omezený. Potřebuji naslouchátka z důvodu toho, abych se naučila mluvit a abych slyšela poradně.
Ráno se vzbudím, jedu do školky, kde máme zahrádku, blízko les a chodíme s kamarády na procházky. Maminka mě po školce vyzvedne a trávíme nejvíce času na zahradě. Máme domeček, pejska a kočičku, o které se ráda starám. Večer se jdeme vykoupat a maminka s tatínkem nám přečtou pohádku na dobrou noc a spinkáme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na naslouchátka, popřípadě dlouhou cestu z Mladé Boleslavi do brněnské nemocnice.

Budu moc ráda, když vše uslyším ,jak mám. Nechci, aby se mi děti smály, že neslyším nebo nepochopím zadání od paní učitelky.

Mám vybrané růžové naslouchátka. Vím, že se mi ouška nezlepší, je možná v budoucnu i varianta, že dostanu implantáty, ale to se uvidí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  10. 10. 2022 8:58
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 10. 2022 22:26
DobroDárce
2 000 Kč  •  3. 10. 2022 23:29
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 10. 2022 22:27
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  3. 10. 2022 21:26
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 10. 2022 18:42
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  3. 10. 2022 18:23
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  3. 10. 2022 17:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat