Úspěšně vybráno:

Káva pro Radost na Hradeckém slunovratu

Vybráno 0 Kč 112 555 Kč
100 000 Kč
 -
216 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
521 Kč
Průměrná výše příspěvku
10 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
41 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu
Zakladatel
Ivo Mludek
Datum přidání
30. 4. 2021
Poslední aktualita

11. 6. 2021 11:43

Povedlo se! Klienti Radosti se můžou těšit pojízdnou kavárnu

Povedlo se! Celkem 216 přispěvatelů vybralo 112.555 korun na pořízení pojízdné kavárny pro klienty sociálně terapeutické dílny Radost, což je o 12.555 korun více, než kolik bylo zapotřebí, aby projekt uspěl! 

Klienti Radosti se tak můžou těšit na speciální elektrickou motokavárnu, se kterou se kterou premiérově přijedou poslední červnový víkend na festival Hradecký slunovrat a poté na mnoho dalších akcí ve veřejném prostoru. Rozesílání odměn již začalo a dárci se mohou na své ceny těšit v nejbližších dnech. „Všem bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat,“ vzkazují klienti Radosti. Pokování patří nejen dárcům, ale také těm, kteří do akce přispěli cenami, a v neposlední řadě i týmu Donia.cz za skvělou spolupráci.

„Až nás i s naší pojízdnou kavárnou potkáte, přihlaste se, rádi Vás poznáme a uvaříme Vám skvělou kávu,“ dodávají klienti Radosti.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

V sociálně terapeutické dílně Radost, kterou provozuje Charita Opava, nacházejí uplatnění lidé s psychickým onemocněním a mentálním znevýhodněním.

Před dvěma lety okouzlili v roli číšníků návštěvníky obchodního centra Silesia v Opavě během pětiměsíčního provozování Kavárny pro Radost, loni si obsluhování vyzkoušeli v pojízdné kavárně na festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí.

Práce v kavárně se jim velmi líbila a moc si ji užívali – a protože to je přesně ten druh smysluplné činnosti, která je přenese z uzavřených prostor mezi lidi, zrodil se nápad pořídit jim vlastní pojízdnou kavárničku. Tak vznikl projekt „Káva pro Radost na Hradeckém slunovratu“, za jehož podporu vám budeme velmi vděčni.

Kdo za projektem stojí?

Charita Opava, jejíž počátky se datují ještě před rok 1989, poskytuje služby sociálně, zdravotně a společensky znevýhodněným lidem a zaměstnává osoby s problémy na trhu práce. Provozuje pečovatelskou, ošetřovatelskou a hospicovou péči, stacionář pro seniory, wellness centrum, dům pro zrakově postižené, denní stacionář pro mladé lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením a také chráněné a podporované bydlení pro lidi s duševním onemocněním.

Ceněné jsou rovněž služby občanské poradny a střediska krizové pomoci. Z 280 zaměstnanců Charity Opava je více než 170 lidí s různými handicapy, práci nacházejí především v chráněných dílnách. Sociálně terapeutická dílna Radost, pro jejíž klienty je projekt určen, poskytuje již téměř třicet let zázemí lidem s psychickým onemocněním a mentálním znevýhodněním.

Spojení sociálně terapeutické dílny Radost Charity Opava s festivalem Hradecký slunovrat není náhodné. Chráněné dílny Charity Opava jsou několik let téměř výhradním dodavatelem merchandisingu Hradeckého slunovratu, pro který vyrábějí například trička s potiskem, mikiny, deky s výšivkou či dárkové dřevěné vstupenky.

Klienti Radosti pro festival pletou speciální košíky na víno a předloni Hradecký slunovrat dokonce otevírali svým stínovým divadlem. Před dvěma lety zorganizoval Hradecký slunovrat pro Charitu Opava velmi úspěšnou sbrku na elektrický invalidní vozík.

Na co vybrané peníze použijeme?

Ze sponzorského daru si již Charita Opava pořídila ekologickou tříkolku, kterou se chystá podle speciálního projektu přestavět na pojízdnou kavárnu. Samotná přestavba včetně koupě elektrických akumulátorů, které budou schopny utáhnout její provoz, přijde přibližně na sto tisíc korun, které již v charitním rozpočtu, oslabeném problémy s pandemií koronaviru, bohužel scházejí.

Pokud by se ale podařilo cílovou částku sto tisíc korun překročit, budou si moci klienti Radosti pořídit kvalitní vybavení nejen pro svou pojízdnou kavárnu, ale také pro tréninkovou místnost, v níž si mohou nacvičovat přípravu kávy i obsluhování. 

Podporují nás známé osobnosti, přidejte se k nim!

Podpora řady známých osobností, kteří do projektu „Káva pro Radost na Hradeckém slunovratu“ přispěli cenami, není náhodná, protože každá z nich je s Radostí nějak spojená. Pro autorku bestselleru Šikmý kostel Karin Lednickou budou například klienti Radosti vyrábět speciální svíčky pro návštěvníky kostela ve staré Karvinné, který dal její knize název. Ivanu Trojanovi klienti Radosti složili a při jeho návštěvě Charity Opava zazpívali originální písničku. A také Zbigniew Czendlik byl dvakrát hostem Charity Opava.

Spolu s nimi zajímavými cenami přispěli a Radost tím podpořili také Petr Czudek s hráči BK Opava, hudebník Petr Linhart, Marie Puttnerová nebo světoznámý fotograf Jindřich Štreit. Přidala se také kastelánka zámku v Raduni Markéta Kouřilová, baristka a majitelka vyhlášené kavárny Malé Café Šárka Bolatzká, ředitelka Letní filmové školy v Uherském Hradišti Radana Korená a zajímavými a hodnotnými odměnami přispěl rovněž partnerský Hradecký slunovrat a samozřejmě Charita Opava. Podpořte spolu s námi klienty Radosti, aby mohli na letošní Hradecký slunovrat a poté na mnoho dalších akcí ve veřejném prostoru přijet se svou vlastní pojízdnou kavárnou! Děkujeme!

Více o nás:

Kavárna pro Radost 

Radost spolupracuje s Hradeckým slunovratem:  

Radost a Basketbalový klub Opava 

Ivan Trojan v Radosti 

Den pro Charitu Opava na raduňském zámku 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

11. 6. 2021 11:43

Povedlo se! Klienti Radosti se můžou těšit pojízdnou kavárnu

Povedlo se! Celkem 216 přispěvatelů vybralo 112.555 korun na pořízení pojízdné kavárny pro klienty sociálně terapeutické dílny Radost, což je o 12.555 korun více, než kolik bylo zapotřebí, aby projekt uspěl! 

Klienti Radosti se tak můžou těšit na speciální elektrickou motokavárnu, se kterou se kterou premiérově přijedou poslední červnový víkend na festival Hradecký slunovrat a poté na mnoho dalších akcí ve veřejném prostoru. Rozesílání odměn již začalo a dárci se mohou na své ceny těšit v nejbližších dnech. „Všem bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat,“ vzkazují klienti Radosti. Pokování patří nejen dárcům, ale také těm, kteří do akce přispěli cenami, a v neposlední řadě i týmu Donia.cz za skvělou spolupráci.

„Až nás i s naší pojízdnou kavárnou potkáte, přihlaste se, rádi Vás poznáme a uvaříme Vám skvělou kávu,“ dodávají klienti Radosti.

3. 6. 2021 9:53

Vstupenky na Hradecký slunovrat a Dejvické divadlo a mnoho dalších atraktivních odměn ve službě dobré věci! Pořiďte sobě nebo svým blízkým neopakovatelné zážitky a pomozte u toho klientům Radosti!

Posledních sedm dnů budou v crowdfundingu na pořízení pojízdné kavárny pro klienty sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost k mání velmi atraktivní odměny!  K dispozici je několik posledních limitovaných třídenních vstupenek na festival Hradecký slunovrat včetně představení Dejvického divadla Ucpanej systém.

Pořídit si můžete také akreditaci na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti, fotografii Ivana Trojana s osobním věnováním, účast na tréninku BK Opava s Petrem Czudkem a fotografii s celým mužstvem nebo komentovanou prohlídku opravené konkatedrály Panny Marie v Opavě. A mnoho dalších zajímavých odměn, díky kterým si uděláte radost hned dvakrát. Podívejte se a vybírejte! Pomůžete dobré věci a získáte neopakovatelný zážitek. Děkujeme!

31. 5. 2021 10:24

Anděl Petru Linhartovi o vlásek uletěl, Vy si ale stále můžete pořídit vstupenky na jeho koncert na podporu Radosti

Jen o vlásek utekla v sobotu 29. května Petru Linhartovi cena Anděl v kategorii folk za album Nezvěstní. Ale co naplat, v tak silné konkurenci, v níž nakonec zvítězilo skvělé album Roberta Křesťana a Druhé trávy, je už nominace mezi tři nejlepší velkým oceněním. A Vy si můžete za pouhé dvě stokoruny pořídit jako odměnu vstupenku na speciální koncert Petra Linharta s procházkou po trati, po které nikdy nevyjely vlaky.

Zároveň tím podpoříte klienty sociálně terapeutické dílny Radost v jejich snaze pořídit si mobilní kavárnu. Ojedinělý venkovní koncert u zbytků plánované železniční trati Opava-Fulnek v lesích u Chvalíkovic, který Petr Linhart věnoval jako odměnu pro přispěvatele akce KÁVA PRO RADOST NA HRADECKÉM SLUNOVRATU, proběhne v úterý 6. července, kdy slavíme státní svátek Den upálení mistra Jana Husa. Čas konání koncertu ještě upřesníme. 

Děkujeme! 

27. 5. 2021 9:01

Chcete prožít tréning s borci BK Opava a udělat si s nimi selfie? Podpořte klienty Radosti!

Stříbrní a se ctí odešli basketbalisté BK Opava z finálového zápasu s mužstvem Nymburku. V publiku fandili také klienti sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost, protože opavští basketbalisté jsou už několik let jejich partneři. A aktuálně se spolu s trenérem Petrem „Čoudou“ Čudkem zapojili do charitativní akce, která chce vybrat klientům Radosti peníze na přestavbu elektrotříkolky na pojízdnou kavárnu. Několik cen, které opavští basketbalisté poskytli jako odměny pro dárce, je stále k dispozici, neváhejte!

Opavští basketbalisti přispěli hned dvěma odměnami. Za pouhých 250 korun si na můžete pořídit neopakovatelný zážitek, když Vás v příští sezóně pozvou na jeden ze svých zápasů a usadí na čestném místě i s občerstvením. A za příspěvek 400 korun budete dokonce moci navštívit tréning opavských basketbalistů a na jeho závěr si s nimi podít společné selfie.

Některé z těchto odměn jsou již prodány, ale pár jich ještě zbývá! „Neváhejte,“ vzkazují organizátoři, „čekají Vás skvělé zážitky a ještě prospějete dobré věci!“

26. 5. 2021 9:10

Motokavárna Radosti v reportáži České televize. Stále se můžete přidat!

Projekt klientů sociálně terapeutické dílny Radost „Káva pro Radost na Hradeckém slunovratu“ vzbudil velkou pozornost médií. Kromě celé řady novinových článků a reportáže v Českém rozhlasu se mu ve zpravodajství věnovala TV Noe, TV Polar a včera také Česká televize. Podívejte se!

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/421231100030525-udalosti-v-regionech/video/842600 

Klienty Radosti můžete v jejich snaze mít vlastní pojízdnou kavárnu stále podpořit! Mezi cenami, které jsou dosud k mání, jsou například komentovaná prohlídka konkatedrály P. Marie v Opavě, exkluzivní účast na tréninku BK Opava a společná fotka s celým mužstvem, kniha Zbigniewa Czendlika s osobním věnováním, exkluzivní prohlídka zámku v Raduni, fotografie Ivana s osobním věnováním a mnoho dalších cen.

24. 5. 2021 8:56

Máme vyhráno, ale nekončíme! Před námi je ještě hodně času a cen!

V pátek 21. května přesně ve 20:22 hodin se klienti sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost věrni svému názvu opravdu hodně radovali. A měli proč! V tu chvíli totiž padla hranice sta tisíc korun a bylo jisté, že se jejich crowdfundingový projekt „Káva pro Radost na Hradeckém slunovratu“ podařil. Klienti Radosti dostanou díky všem přispěvatelům svou vlastní pojízdnou motokavárnu a stanou se z nich skuteční a nefalšovaní barmani. Děkujeme! Ale pozor! Stále ještě máme hodně času a díky našim partnerům také mnoho skvělých cen. Pojízdnou kavárnu tak stále můžeme posunout o level výš. 

Za každou korun vybranou navíc totiž bude moci mít vysněná kavárna Radosti kvalitnější vybavení. A nejen to – Charita Opava by pro klienty Radosti ráda připravila tréninkovou místnost, v níž by si mohli přípravu kávy i obsluhování nacvičovat. Umění přípravy dobré kávy je zde bude zdarma učit baristka kavárny Malé Café Šárka Bolatzká, která sama přispěla do akce čtyřmi odměnami. 

Mezi odměnami, které jsou stále k mání, jsou například komentovaná prohlídka konkatedrály P. Marie v Opavě, exkluzivní účast na tréninku BK Opava a společná fotka s celým mužstvem, kniha Zbigniewa Czendlika s osobním věnováním, exkluzivní prohlídka zámku v Raduni, fotografie Ivana Trojana s osobním věnováním a mnoho dalších cen. 

Všem, kteří se podíleli na tomto projektu, patří veliké poděkování. Věříme, že s tak skvělými lidmi, jako jste Vy, ho můžeme posunout ještě dále.17. 5. 2021 8:54

Jste skvělí, máme 80 %! Děkujeme a přidáváme další odměny!

Máme za sebou první dva týdny a na kontě díky Vám skvělým přispěvatelům již 80 % cílové částky!

Děkujeme a k mnoha odměnám, které jsou stále k dispozici, přidáváme další – nechte se inspirovat!

12. 5. 2021 10:15

Sen klientů Radosti mít svou motokavárnu se blíží, děkujeme!

Od prvního května pospíchají každé ráno pracovníci a klienti Charity Opava i pořadatelé festivalu Hradecký slunovrat hned po probuzení kliknout na stránku Donio.cz. Jsou zvědaví, jak se vyvíjí crowdfunding, v němž dobří lidé přispívají na pořízení motokavárny klientům sociálně terapeutické dílny Radost. A každé ráno je pro ně radostné. Částka totiž utěšeně roste a šance, že budou moci již brzy vyrazit na festival Hradecký slunovrat se svou vlastní pojízdnou kavárnou, je den ode dne větší.

Do této chvíle se vybralo z potřebné částky již více než 63 tisíc korun, všem dárcům děkujeme! Řada odměn je již sice vyprodána, ale mnoho atraktivních cen je dosud v nabídce. Stále je například k dispozici několik třídenních vstupenek na Hradecký slunovrat včetně kultovního představení Dejvického divadla Ucpanej systém. Neváhejte, počet návštěvníků bude brzy omezen! Postupně se také budou přidávat odměny další, právě teď to je nová kniha Aleny Mornštajnové Listopad.

S originální přestavbou tříkolky si již lámou hlavu konstruktéři a technologové firmy Hagemann Christos Tomopulos a Jan Filip. Podívejte se v reportáží TV Polar ze středy 12. května, jak budou Vaše dary využity. Děkujeme, jste skvělí!

11. 5. 2021 10:20

Jedenašedesát tisíc korun a jedenadvacet dnů do konce!

Naši milí přispěvatelé, děkujeme za Vaši přízeň. Rychle jsme se přehoupli přes polovinu, za necelých deset dnů od spuštění crowdfundingu už máme vybráno přes 61 procent. A stále zbývá mnoho zajímavých odměn, přičemž některé další se už chystají.

Dnes se Hradecký slunovrat domluvil na partnerství s knihkupectvím Knihcentrum.cz, které bude mít poslední červnový víkend na festivalu v Hradci nad Moravicí svou vlastní prodejní a oddychovou zónu. Avedoucí marketingového oddělení Tomáš Hruda věnoval Markétě Johnové z Hradeckého slunovratu do akce pro sociálně terapeutickou dílnu Charity Opava několik velmi zajímavých knih. Již brzy se zde objeví!

Na Hradeckém slunovratu toho ale bude k slyšení a vidění daleko více, například kultovní představení Dejvického divadla Ucpanej systém. Několik vstupenek je stále k dispozici i zde, neváhejte, počet návštěvníků bude omezen.

5. 5. 2021 15:44

Jsme za čtvrtinou, děkujeme! A přidáváme vyprodanou odměnu.

Přes 25 procent cílové částky na pojízdnou kavárnu pro klienty sociálně terapeutickédílny Radost se podařilo vybrat během prvních pěti dnů, děkujeme! I když jsou již některé odměny vyprodány, stále jich ještě mnoho zbývá, stačí si vybrat. A jednu právě přidáváme. 

Vycházíme vstříc poptávce a přidáváme další kolo vyprodané prohlídky nově zrekonstruovaného kostela P. Marie v Opavě, respektive její adrenalinové verze. Účastníci budou moci na vlastní nebezpečí a v doprovodu Dalibora Halátka navštívit veřejnosti nedostupná místa, například na obě věže konkatedrály. Počet účastníků prohlídky je z důvodu její náročnosti omezen, i proto byla tato odměna velmi rychle vyprodána. Nyní má šanci deset dalších zájemců.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
601 Kč  •  10. 6. 2021 15:40
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  9. 6. 2021 19:15
Radek M.
200 Kč  •  9. 6. 2021 11:25
Ať kafe, co uvaříte, šíří radost, úsměvy a chutná.
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  9. 6. 2021 7:36
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  9. 6. 2021 7:30
Jani F.
200 Kč  •  8. 6. 2021 12:17
Ať se daří 🙂těším se na kávu ☕
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  8. 6. 2021 8:25
Milý přispěvatel
150 Kč  •  7. 6. 2021 17:51
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  7. 6. 2021 17:26
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  6. 6. 2021 20:13
Dobrosrdečný přispěvatel
150 Kč  •  4. 6. 2021 20:40
Laskavý přispěvatel
1 500 Kč  •  4. 6. 2021 15:23
Petr a Lenka Pavelčíkovi
150 Kč  •  4. 6. 2021 9:28
Držíme palce ať se vše daří a máte radost ze své práce :)
Štědrý přispěvatel
1 500 Kč  •  3. 6. 2021 23:49
Laskavý přispěvatel
1 500 Kč  •  2. 6. 2021 23:05
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  2. 6. 2021 10:37
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  31. 5. 2021 12:41
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  29. 5. 2021 9:50
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  27. 5. 2021 22:20
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  27. 5. 2021 21:31
Velkorysý přispěvatel
250 Kč  •  25. 5. 2021 23:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu