Začalo to takhle…
To je tak, když se dají dohromady genealog, zahradnice, starosta dobrovolných hasičů, procesní manažer, fitkoučka, strojvedoucí
a několik akčních důchodců … Ne, to není začátek nějakého vtipu, to se opravdu stalo a vznikl z toho spolek Nádraží Náměšť, z.s.
Nejdřív to měl být protest, apel na majitele (SŽ – dříve SŽDC), aby přehodnotil svůj záměr zbourat budovu nádraží v Náměšti na Hané. Postupně se však zrodila myšlenka, že se o budovu postaráme sami. Z myšlenky poté vzešel jasný plán, jak budovu odkoupit, opravit
a vrátit do ní život. Nechceme totiž, aby budovu někdo koupil a ta dále chátrala, nebo se z ní stala ubytovna. A tak vznikl projekt Nádraží mezi Dvěma Světy.
Co je to Nádraží mezi Dvěma Světy?
Chtěli jsme, aby budova zůstala místem, kde se protínají osudy. To se totiž děje pokaždé, když nastupujete do nového vlaku nebo přestupujete na jiný. Uvědomili jsme si, že naše nádraží, se svojí dlouhou historií a nejasnou budoucností, vlastně stojí na takovéto křižovatce osudu/ času. Jinými slovy naše nádraží stojí na trati mezi minulostí a budoucností (proto i název Mezi Dvěma Světy).
Chceme každému dát šanci zastavit se a poslat svůj příběh/vzkaz do budoucnosti. Stěny nádražní kavárny budou pokryty dřevěnými krabičkami (tzv. časoprostory), do kterých každý z Vás může vložit svůj příběh, vzkaz, vzpomínku, nebo drobný dárek pro někoho blízkého a určit, kdy si má skříňku otevřít…prostě můžete poslat vzkaz do budoucnosti ;). Nedokážete si představit, jak by to probíhalo? Inspiraci můžete najít ve videu níže.









