Sbírka ukončena:

Naděje pro malou Lily

Vybráno 0 Kč 62 600 Kč
300 000 Kč
 -
86 dárců
Celkem se zapojilo
728 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Naděje pro malou Lily

Vybráno 0 Kč 62 600 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Kučerová
Datum přidání
27. 6. 2023
Poslední aktualita

24. 8. 2023 13:46

SPES EST ULTIMUM ADVERSARUM RERUM SOLACIUM (Seneca)

„Naděje je poslední útěchou v neštěstí“. 

Již zítra bude tato sbírka minulostí. Uzavře se účet a zůstanou jen bolavé vzpomínky. 

I když Lily svůj boj prohrála (a Vendy před rokem zemřela při porodu), nelze vše „zabalit“ s přesvědčením, že máme věčnou smůlu a lepší už to nebude. Právě naopak. Máme přátele, který s námi sdíleli naději a neváhali pomoci. Přátele, kteří mají velké srdce a bolest druhých jim není lhostejná.

Děkujeme Vám, děkujeme že jste!

Poděkování též Donio.cz za zprostředkování sbírky… 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vymodleného, roztomilého hříbátka s neuvěřitelnou chutí do života jsme si neužili dlouho. Přišla krutá rána osudu v podobě malého hřebíku zaraženého do kopýtka. Po třech dnech ošetřování pan doktor, vzhledem k prudce se rozvíjejícím zánětu, dojednal převoz do kliniky v Heřmanově Městci: okamžitá operace, léčení, revize a další následná nezbytná dlouhodobá léčba

Komu pomůžeme?

Jmenuje se All my Heart, ale říkáme jí Lily. Přišla za námi 1. 4. 2023 ve 4:44, jako zhmotnělý sen. Krásná, nohatá kobylka.

Když cítíte na své ruce teplý dech, její hlava poprvé leží ve vašem klíně a neuvěřitelně velká hnědá kukadla září jako Perseidy na noční obloze, tak srdcem zmítá nekonečně emocí. Chcete najít myšlenku, která by navěky připomínala tento jedinečný okamžik. Ale není třeba nic vymýšlet, stačí vyslovit její jméno a řeknete vše: „All my Heart“… .

S každým krůčkem rostla a sílila, všude jí bylo plno a nikdo ani na chvíli nezapochyboval, že se zrodila budoucí hvězda, která hravě zvládne každou překážku.

Těšila se na nás a my na ni, smáli se jejím rošťárnám a v okamžicích přítulnosti jsme věděli, že takhle jsme šťastni.

Někdy dokonce dostala vyhubováno, to se pak statečně utíkala schovat za svoji velkou mámu. „Ten bazének za mnou šel sám, až na druhý konec výběhu! A teď nepřekáží při běhání!“ říkala, když vykukovala pod mámou, ve snaze zjistit, zda se bouřka již přehnala. „Tu vodu vylila máma. Já jsem to viděla!“ prozradila později tiše při drbání a koutkem oka sledovala, jestli to máma neslyší.

Pak přišel ten nešťastný den. Stála ve výběhu, zadní nožičku pokrčenou. Volala na mámu – smutná, vystrašená, bezradná. V kopýtku vražený hřebík. Rezavý kousek železa, který nám chtěl vzít naši Lily.

Přijel pan doktor. Zkontroloval, zda je nožička správně ošetřena, obvázal ji a píchnul penicilín. Přijel pak ještě třikrát.

Pátý den stáj pracovně navštívil pan doktor Eim. Je vyhlášený chiropraktik a na vlastní oči jme měli možnost vidět „zázrak na počkání“. Využili jsme jeho přítomnosti a poprosili jej, zda by mohl udělat rentgen bolavého kopýtka. Souhlasil, ale poté co si prohlédl snímky nás zarazil jeho výraz a úplně zmrazilo to, co nám sdělil: „Rozsáhlý zánět kopyta a poškození kopytní kosti. Pokud chcete, aby přežila, musí okamžitě na kliniku“.

Nemohli jsme uvěřit tomu, co říká. V tu chvíli jsme si nedokázali představit skutečný význam těch slov, surovou tvrdost reality, stejně jako naléhavost, s jakou byla vyřčena.

Jsme mu neskutečně vděčni za jeho popostrčení i za to, jak vlastně za nás vše nezištně zařídil, když jsme byli naprosto paralyzováni.

Po dlouhé cestě na kliniku v Heřmanově Městci bylo již vše připraveno na přijetí malého pacienta a jeho kojící maminky. Pan doktor Eim zaslal rentgenové snímku panu doktoru Plachému ještě dříve, než jsme se vydali na cestu. Lékařům na klinice tím získal čas na plánování a přípravu všeho potřebného k operaci, která rozhodne o tom, zda se nám Lily vrátí domů. Nezbývalo nic jiného než doufat, že zázraky se dějí a smůla není nekonečná.

Už uplynuly dva měsíce, co malá Lily kouká na svět z okýnka nemocnice, zatímco její vrstevníci vesele dovádí na loukách.

Po dvou operacích je v kopýtku ošklivá díra a na třech nožičkách se špatně běhá. Doktoři říkali, že se kopýtko bude hojit hodně, hodně pomalu.

Všichni v nemocnici jsou na ni moc hodní, ale když tam venku je tak krásně!

Sní o tom, až se rozeběhne. Velkými skoky za sluníčkem, za svobodou. Ani máma jí nepředběhne! Naše milovaná Lily…

Pokud jste si Lily pustili tímto příběhem až k srdci, zavřete oči. Natáhněte ruku a podrbejte ji pod hřívou – tam to má ráda. Bude vědět, že má ve Vás přítele. Určitě se k Vám přitulí. Krásný začátek jejího života trval jen chvíli – a ona touží po pohlazení…

Pro Lily je nezbytně nutné zůstat do potřebného zhojení pod dohledem specialistů z kliniky. Nejsme pro ni schopni jiným způsobem zajistit každodenní vysoce odbornou péči a dostatečně čisté prostředí doma ve stáji.

Dle lékařů bude úspěch, pokud Lily nebude kulhat. Sen o slavných vítězstvích zůstane snem. Ale existují i jiná vítězství. Mnohem cennější. Třeba návrat domů. 

Všem, co nám pomáháte s úhradou léčby a pomáháte sdílet odkazy na sbírku pro Lily, upřímně děkujeme. Máte naši úctu a vděčnost. 

Dovolíme si Vás požádat o Vaši přízeň i nadále – informujte prosím co nejvíc lidí o této sbírce. Možná také pomohou, jako jste to už udělali Vy…

 Kéž by byla zpět a opět jsme mohli poslouchat její moudra…

Ze srdce děkujeme všem z veterinární kliniky Heřmanův Městec za jejich úžasnou péči (jistě nejen) o Lily. Rádi bychom byli zde uvedli všechny, ale jmenovat můžeme pouze ty, jejichž souhlas se zveřejněním, jsme v danou chvíli obdrželi:

MVDr. Patricie Tůmová, MVDr. Emma Šúkalová, MVDr. Veronika Mejzlíková, MVDr. Radka Prachová a Marie Buriánková.

Díky za Vás…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Lily je od 2. 5. 2023 v péči lékařů na klinice v Heřmanově Městci. Přes všechno jejich úsilí a pečlivost proti nim stojí silní protivníci: příroda a čas. Jen možnost včasného lékařského zásahu při komplikacích, současně se stálou odbornou péčí v neinfekčním prostředí dávají  naději na stabilizaci zdravotního stavu.  

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu léčby Lily a souběžného nutného pobytu stále kojící mámy Ascary, v Heřmanově Městci.

Pokud by se s Vaší pomocí podařilo vybrat částku vyšší, než bude  potřeba k pokrytí 2/3 celkových nákladů, rádi bychom tyto finanční prostředky poskytly na nákupu život zachraňujícího, nebo diagnostického přístroje pro malé koňské pacienty, jenž by nepřízní osudu někdy museli Kliniku Heřmanův Městec (stejně jako my),  nedobrovolně navštívit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 8. 2023 13:46

SPES EST ULTIMUM ADVERSARUM RERUM SOLACIUM (Seneca)

„Naděje je poslední útěchou v neštěstí“. 

Již zítra bude tato sbírka minulostí. Uzavře se účet a zůstanou jen bolavé vzpomínky. 

I když Lily svůj boj prohrála (a Vendy před rokem zemřela při porodu), nelze vše „zabalit“ s přesvědčením, že máme věčnou smůlu a lepší už to nebude. Právě naopak. Máme přátele, který s námi sdíleli naději a neváhali pomoci. Přátele, kteří mají velké srdce a bolest druhých jim není lhostejná.

Děkujeme Vám, děkujeme že jste!

Poděkování též Donio.cz za zprostředkování sbírky… 

19. 8. 2023 0:27

Sbohem Lily

Když jsme Lily předávali lékařům na klinice, byli jsme upozorněni, že si nemáme dělat velké naděje. Nebyl v tom žádný alibismus, ale reálný popis skutečnosti.

Brzdili nás i v okamžicích nadšení, když se zdravotní stav začal pomalu zlepšovat. Ale znáte to – chcete slyšet jen to hezké. Sami byli překvapeni její zarputilostí s jakou sváděla svůj boj. Pustili si ji k sobě blíže, než by sami profesně chtěli a dělali vše pro to, aby jí pomohli zvítězit. Soupeř však byl mocnější – Příroda – laskavá i krutá zároveň.

*1. 4. 2023  +16. 8. 2023

Teď se již prohání někde tam, nahoře. Pro její čistou duši, statečnost a prodělané utrpení si nebeské pastviny určitě zaslouží…

Domů se již s mámou nevrátí, ale s námi naše All my Heart (Lily) zůstane. Navždy. 

Pomáhali jste nám s úhradou léčby a drželi palce.

82 přátel dokázalo k dnešnímu dni shromáždit částku 60 780,-Kč. To je úžasný! Máte naši velkou úctu, obdiv a samozřejmě Vám mnohokrát děkujeme.

Sbírka bude za 7 dní ukončena. Kontakty na Vás nám nejsou zpřístupněny. Takže jen tak pro případ… : agharta2@centrum.cz

Jo a kdyby se Vám náhodou někdy stalo, že z jediného mráčku, na jinak prosluněné obloze zmoknete, usmějte se a zamávejte tam nahoru. Však dobře víte, kdo v tom bude mít kopýtka…

28. 7. 2023 20:52

89. den

Dnes je to již 89 dnů, co jsme odvezli Lily na kliniku. 72 báječných lidí přispělo do sbírky pro Lily. Vybralo se celkem 55 030,- Kč. Sbírka bude ukončena již za 28 dnů. Je zaplaceno 270 000,-Kč. Můžeme se ještě pokusit… ? Prosíme, sdílejte dále. Děkujeme Vám.

11. 7. 2023 17:40

Zázrak!

Přičiněním dvou skvělých lidí – Ing. Höckové a MVDr. Tůmové se podařilo Lily umístit do blízkého statku. Má tam i svůj (zatím malý) výběh. To vše pod pravidelným dohledem lékařů z kliniky. Úžasné! 

Ustájení je nyní za poloviční cenu a to znamená, že náklady by nemusely tak rychle narůstat… .

Sice nás pronásledovala poslední dobou smůla, ale štěstí si nás  konečně našlo – a štěstí ne zrovna malé! Našli jsme Vás – přátele. Přispěchali jste a nenechali nás v tom samotné. Přátele, kteří neváhali dát ze svého nejen peníze, ale pomáhají šířit odkaz na sbírku pro Lily dál. 

„All my Heart“ – Lily má krásné jméno viďte?  To srdce patří i Vám, za Vaši velkou pomoc. 

Děkujeme přátelé.

8. 7. 2023 22:32

Aktuality v aktualitách :-)

Dokázali jste přispět částkou 40 890,-. To je báječné!

Náklady na léčbu k 8. červenci 270 000,- Kč. To sice moc báječné není, ale Vaše podpora hřeje u srdce a říká, že v tom nejsme sami.

Mezi přispěvateli je někdo, kdo poslal částku 80,-Kč. Představuji si za tím dárce velmi mladého, který, aby pomohl, vyprázdnil kasičku. Jestli to tak skutečně je, máme naději. Všichni. Nejen v této sbírce!

Děkujeme Vám všem.

2. 7. 2023 11:03

Představíme

Když jsme za pomoci Nikol (Donio.cz) spouštěli sbírku pro Lily, použili jsme pouze útržky příběhu, abychom sbírku mohli co nejrychleji spustit. Rádi bychom vám, v nejbližších dnech, představili příběh celý. 

Děkujeme za Vaši podporu a prosíme, zůstaňte i nadále s námi. 

28. 6. 2023 22:04

Aukce obrazu

Naše malá kamarádka Lenička (8let), za pomoci její maminky, nakreslila nádherný obrázek Lily a Ascary. Prodejem (formou aukce) chce přispět do sbírky. Máš náš veliký obdiv Leničko! Moc děkujeme. 

27. 6. 2023 21:46

Jste skvělí!

Dnes byla zahájena sbírka a již je vybráno 22 400,-Kč. Neskutečný rozjezd! Snad…

Děkujeme přátelé 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

K a M
520 Kč  •  26. 8. 2023 11:14
💛
Milý dárce
400 Kč  •  25. 8. 2023 11:40
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 8. 2023 11:03
DobroDárce
300 Kč  •  21. 8. 2023 0:55
Milý dárce
300 Kč  •  15. 8. 2023 12:59
Elza
600 Kč  •  14. 8. 2023 14:19
Na uzdravení ❤️🍀
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  13. 8. 2023 0:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 8. 2023 9:45
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  6. 8. 2023 13:22
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 8. 2023 12:30
Štědrý dárce
500 Kč  •  3. 8. 2023 14:14
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  2. 8. 2023 11:58
DobroDárce
200 Kč  •  1. 8. 2023 18:25
Laskavý dárce
250 Kč  •  30. 7. 2023 14:51
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  27. 7. 2023 11:32
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 7. 2023 17:43
Milý dárce
100 Kč  •  24. 7. 2023 19:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 7. 2023 14:52
Velkorysý dárce
300 Kč  •  20. 7. 2023 11:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 7. 2023 22:35
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 7. 2023 22:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat