Úspěšně vybráno:

Vrátili jste zrak mamince

Vybráno 0 Kč 202 500 Kč
200 000 Kč
 -
127 dárců
Celkem se zapojilo
1 594 Kč
Průměrná výše daru
32 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vrátili jste zrak mamince

Vybráno 0 Kč 202 500 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavel Ohera
Datum přidání
3. 4. 2023
Poslední aktualita

8. 6. 2023 16:06

První vlaštovky naděje aneb PODĚKOVÁNÍ VŠEM DÁRCŮM za umožnění maminčiny léčby🍀

Vážení a milí dárci,

14-denní léčba na klinice v Berlíně je za námi a můžeme se tak s vámi podělit o první zkušenosti a dojmy.

Než k tomu ale dojde, chci vám všem nejprve s upřímnou vděčností poděkovat – přispěli jste totiž k tomu, že naše mamka – ač dle současné medicíny s již ''nevratným stavem a nulovou nadějí na zlepšení'' dostala tuto možnost, podstoupit experimentální léčbu na soukromé německé klinice a vnést tak do jejího života opět malé střípky naděje a optimismu. Nesmírně si toho vážíme a DĚKUJEME. 

Co se týče průběhu léčby, máme z kliniky samotné a prozatímních výsledků velmi dobrý pocit. Zatím jsou krůčky zlepšování malé a pozvolné (mamka poprvé od ztráty zraku v srpnu viděla např. páru z rychlovarné konvice, pár velkých písmen, časomíru na obřích hodinách apod.), nicméně už z těchto maličkostí máme velkou radost a doufáme v další pokroky. Dle lékařů je tomu potřeba dát čas – výsledky by se měly dostavit po cca 2–3 měsících, neboť léčbou stimulovaná nervová vlákna (ta ještě zachovalá) potřebují svůj čas podobně jako svaly.  K tomu účelu obdržela od kliniky  i softwarový program na každodenní trénink a stimulaci zraku. 

Na klinice jsme měli možnost potkat další pacienty z celého světa (Kanada, USA, Litva, Francie, Austrálie apod.), o čemž rovněž vypovídá kvalita a dobrá pověst této kliniky. S těmito pacienty jsme si vyměňovali dosavadní zkušenosti z léčby a mohli vidět, jak např. 6-letá holčička Nika z Chorvatska začala již během oněch 2 týdnů malinko vnímat barvy, které předtím neviděla (před léčbou neviděla prakticky nic). Této léčbě věříme a jsme za ní opravdu vděční – ať už bude konečný výsledek jakýkoliv… Z prakticky ''nulové šance'' od lékařů vidíme již nyní malé pokroky. 

Pokud vás bude zajímat další průběh, založila jsem pro tyto účely instagramový profil @nadeje_promaminku, kde jsem podrobněji popisovala průběh léčby a prozatímní výsledky vč. fotografií. Jsem si vědoma, že ne každý tyto sociální sítě navštěvuje, proto aktuálně uvažuji i o založení klasického blogu na internetu.

Mám k tomu 2 hlavní důvody:

1. jednak cítíme vděk a zodpovědnost vůči vám dárcům a chceme, abyste měli přehled, jak bylo s dary naloženo.

2.jednak se nám v průběhu posledních týdnů ozvali další 2 lidé, jejichž příbuzné potkal stejný příběh jako naší mamku a velmi bychom si přáli, aby tato léčba přinesla nový střípek naděje a optimismu i dalším lidem s podobným osudem. 

Ještě jednou vám všem ze srdce moc DĚKUJEME. Vůbec jsme nedoufali, že by se podařilo vybrat více jak 100% částky, jste neuvěřitelní.  

Přejeme vám jen to dobré, hlavně ZDRAVÍ, a také si přeji, aby se každému mohla dostat od přátel taková pomoc, když ji bude potřebovat.

Za mamku a celou rodinu, dcera Martina 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

AKTUALIZACE 15. 5. 2023: Milí dárci, den co den čteme poctivě každý jeden vzkaz od vás a vhání nám to pravidelně slzy do očí. Ani zdaleka by nás nenapadlo, kolik lidí bude ochotných, v této těžké době, pomoci. Velmi si toho vážíme a chceme vám s díkem a pokorou oznámit, že zákrok na klinice – DÍKY VÁM- proběhne. Protože máme strach z boje o čas a nechceme ztratit těch posledních pár procent zraku, co mamince ještě zůstalo (obrysy přes mlhu), byl domluven termín na klinice již na příští týden. Každé jediné pomoci od vás si nesmírně vážíme, a proto jsme vytvořili instagramový účet https://www.instagram.com/nadeje_promaminku  , kam budeme pravidelně přidávat aktuality nejen z průběhu pobytu na klinice, ale i po jeho skončení. Vůbec nevíme, jak se vám všem můžeme odvděčit, snad jen – Dnes jste pomohli vy nám, zítra pomůžeme my vám…Za mojí mamku a celou rodinu, s upřímným díkem, dcera Martina

-----------------------------------------------------------------

Tato sbírka byla založená pro mojí maminku (55 let), která v srpnu loňského roku náhle oslepla a její život se tak ze dne na den obrátil z plně aktivní a pracující ženy na plně invalidní a na druhých lidech závislou osobu. Ačkoliv příčina nebyla doposud nalezena (pravděpodobně kombinace faktorů prodělání Covidu, 3. dávky očkování a cukrovky), diagnóza již určená byla: otok zrakových nervů s následnou atrofií terčů zrakového nervu na obou očích. Dle běžně dostupné medicíny se již nedá nic dělat a stav je nenávratný. Našli jsme však kliniku v Německu, která jako jedna z mála na celém světě provádí elektrostimulaci zbylých zachovalých nervů a na základě detailního pátrání referencí od předchozích pacientů nám svitla naděje alespoň na částečné zlepšení maminčina zraku. Kompletní zdravotní dokumentace již byla klinikou podrobně přezkoumána a dostali jsme od nich kladnou odpověď.

Komu pomůžeme?

Píše se leden 2022 a naše mamka (55 let) přestávala vidět na pravé oko a vše na tomto oku vnímala přes jakousi mlhu. Jelikož byla pár dní předtím na očkování proti covidu, myslela si, že jde jen o dočasné vedlejší účinky a až se s tím tělo ´´popasuje´´ , bude vše opět v pořádku. Nechtěla ale nic podcenit a očního lékaře přesto navštívila. Ten bohužel na žádnou příčinu nepřišel a mamka byla pro jistotu hospitalizována na podrobné nemocniční vyšetření.

Měsíce utíkaly a příčina stále nebyla objasněna. Ano, moje mamka má diabetes, což samo o sobě bývá často příčinou ztráty zraku. S cukrovkou ale docházela 5 let na pravidelné kontroly a co víc, dle lékařů, po rozsáhlých vyšetřeních, nebyla mamčina cukrovka  primární příčinou ztráty zraku. Údajně došlo k trombotickému ucpání malé cévky zásobující oční nerv, který po pár týdnech nedokrvování a otoků odumřel......Nechceme tuto vinu svalovat čistě jen na očkování, neboť nic není černobílé. Pravděpodobně to byla zkrátka velmi nešťastná shoda náhod a kombinace min. těchto 2 faktorů…

Je 12. srpen 2022, chystáme se na rodinný víkendový pobyt na Lipně, a okolo sedmé hodiny ráno zvoní telefon, že mamka přestává vidět i na druhé oko a celou noc má nesnesitelnou bolest hlavy s vystřelováním bolesti do ucha. Okamžitě nasedají do auta a taťka jí odváží do Prahy na pohotovost v Motole, ač to měli do Prahy 100 km a více jak hodinu cesty. Zkrátka nechtěli již riskovat, že to dopadne jako s 1. okem a chtěli se nechat pro jistotu vyšetřit i u jiných odborníků. Bohužel nepochodili…

Tento příběh by se mohl rozepsat na několik stránek…zkráceně řečeno, příběh bohužel (alespoň prozatím) neskončil s dobrým koncem. Maminka už nevidí ani na 1 oko (pouze obrysy skrze jakousi mlhu a záblesky) a příčina se opět, ani po několikaměsíčním velmi rozsáhlém vyšetřování, nezjistila. Diagnóza je ale konečná: atrofie (odúmrť) zrakového nervu na obou očích. Po konzultaci s mnoha odborníky napříč nejen naší republikou, ale i evropskými pracovišti, jsme  všude dostávali naprosto jednotnou odpověď: ´´ Můžeme pátrat po příčině slepoty Vaší maminky, ale nic to nemění na tom, že atrofii zrakového nervu současná medicína neumí léčit.´´

Po velmi rozsáhlém rešeržování jsme objevili jediné 2 kliniky (pravděpodobně na světě), které se zabývají experimentální léčbou na bázi elektrostimulace zrakových nervů a vytvoření nových zrakových drah na principu ´´ by-pass´´ (podobně jako u bypassu srdce). Mrtvé nervy mamince bohužel nezachráníme, ale dle této léčby se ´´přemostí´ nervové vzruchy na jiná, dosud zachovaná vlákna. Na 1 stranu nám okamžitě svitla jiskřička naděje, na straně druhé skepse, zda je klinika dostatečně důvěryhodná – přeci jen je to soukromá klinika, jejichž metoda není doposud příliš prozkoumána a co víc – stojí opravdu nemalé peníze. Proto jsem si dala práci a vyhledávala jednotlivé osoby, které ponechaly této klinice recenzi na Googlu (vesměs všechny pozitivní recenze), zda tyto osoby opravdu existují, zda jim to něco přineslo atd. Jak jistě všichni víme, pozitivní recenze na Googlu ještě nemusí nic znamenat. Našla jsem ale opravdu pacienty (z celého světa), kterým tato léčba pomohla a proto jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Vždyť je to očividně jediná možnost, která by mohla vést alespoň k částečnému návratu zraku! Člověk má přeci zkusit všechno. A dokud opravdu nezkusil všechno, neměl by se vzdávat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na co konkrétně potřebujeme pomoc: Jak je již z předchozího odstavce zřejmé, jedná se o soukromou kliniku v Berlíně, samotná 14-denní ambulantní léčba stojí 8000 Eur (cca 200 000 Kč), během 14-denní léčby bude zapotřebí být někde v okolí kliniky ubytován (klinika hospitalizaci neumožňuje, pacient dochází na kliniku denně), zhodnocení zdravotní dokumentace (zda má léčba vůbec pro pacienta efekt a zda bude k léčbě připuštěn) jsme již úspěšně absolvovali (za samotné prostudování dokumentace 550 Eur).

Pokud by se nepodařilo vybrat cílovou částku, využijí se peníze na terapie pro maminku (psychologické, fyzioterapeutické), případně pro úpravu domácnosti za účelem zjednodušení života zrakově postiženého.

Případný přebytek rádi pošleme dalším potřebným.

Předem velmi děkujeme za jakýkoliv dar, velmi si toho vážíme.

Za rodinu O. dcera Martina

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 6. 2023 16:06

První vlaštovky naděje aneb PODĚKOVÁNÍ VŠEM DÁRCŮM za umožnění maminčiny léčby🍀

Vážení a milí dárci,

14-denní léčba na klinice v Berlíně je za námi a můžeme se tak s vámi podělit o první zkušenosti a dojmy.

Než k tomu ale dojde, chci vám všem nejprve s upřímnou vděčností poděkovat – přispěli jste totiž k tomu, že naše mamka – ač dle současné medicíny s již ''nevratným stavem a nulovou nadějí na zlepšení'' dostala tuto možnost, podstoupit experimentální léčbu na soukromé německé klinice a vnést tak do jejího života opět malé střípky naděje a optimismu. Nesmírně si toho vážíme a DĚKUJEME. 

Co se týče průběhu léčby, máme z kliniky samotné a prozatímních výsledků velmi dobrý pocit. Zatím jsou krůčky zlepšování malé a pozvolné (mamka poprvé od ztráty zraku v srpnu viděla např. páru z rychlovarné konvice, pár velkých písmen, časomíru na obřích hodinách apod.), nicméně už z těchto maličkostí máme velkou radost a doufáme v další pokroky. Dle lékařů je tomu potřeba dát čas – výsledky by se měly dostavit po cca 2–3 měsících, neboť léčbou stimulovaná nervová vlákna (ta ještě zachovalá) potřebují svůj čas podobně jako svaly.  K tomu účelu obdržela od kliniky  i softwarový program na každodenní trénink a stimulaci zraku. 

Na klinice jsme měli možnost potkat další pacienty z celého světa (Kanada, USA, Litva, Francie, Austrálie apod.), o čemž rovněž vypovídá kvalita a dobrá pověst této kliniky. S těmito pacienty jsme si vyměňovali dosavadní zkušenosti z léčby a mohli vidět, jak např. 6-letá holčička Nika z Chorvatska začala již během oněch 2 týdnů malinko vnímat barvy, které předtím neviděla (před léčbou neviděla prakticky nic). Této léčbě věříme a jsme za ní opravdu vděční – ať už bude konečný výsledek jakýkoliv… Z prakticky ''nulové šance'' od lékařů vidíme již nyní malé pokroky. 

Pokud vás bude zajímat další průběh, založila jsem pro tyto účely instagramový profil @nadeje_promaminku, kde jsem podrobněji popisovala průběh léčby a prozatímní výsledky vč. fotografií. Jsem si vědoma, že ne každý tyto sociální sítě navštěvuje, proto aktuálně uvažuji i o založení klasického blogu na internetu.

Mám k tomu 2 hlavní důvody:

1. jednak cítíme vděk a zodpovědnost vůči vám dárcům a chceme, abyste měli přehled, jak bylo s dary naloženo.

2.jednak se nám v průběhu posledních týdnů ozvali další 2 lidé, jejichž příbuzné potkal stejný příběh jako naší mamku a velmi bychom si přáli, aby tato léčba přinesla nový střípek naděje a optimismu i dalším lidem s podobným osudem. 

Ještě jednou vám všem ze srdce moc DĚKUJEME. Vůbec jsme nedoufali, že by se podařilo vybrat více jak 100% částky, jste neuvěřitelní.  

Přejeme vám jen to dobré, hlavně ZDRAVÍ, a také si přeji, aby se každému mohla dostat od přátel taková pomoc, když ji bude potřebovat.

Za mamku a celou rodinu, dcera Martina 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Eva Hobzová
600 Kč  •  2. 6. 2023 12:32
Držím palce aby se zrak zlepšil.
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  2. 6. 2023 9:31
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 6. 2023 0:45
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 21:02
DobroDárce
32 000 Kč  •  30. 5. 2023 18:44
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2023 19:12
Velkorysý dárce
500 Kč  •  29. 5. 2023 10:40
Laskavý dárce
10 000 Kč  •  26. 5. 2023 0:31
DobroDárce
300 Kč  •  25. 5. 2023 10:13
DobroDárce
200 Kč  •  22. 5. 2023 12:48
Laskavý dárce
600 Kč  •  21. 5. 2023 10:11
DobroDárce
2 000 Kč  •  20. 5. 2023 19:15
Velkorysý dárce
600 Kč  •  19. 5. 2023 9:23
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  19. 5. 2023 9:17
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 5. 2023 7:38
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 5. 2023 7:20
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  17. 5. 2023 23:03
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  17. 5. 2023 18:46
Laskavý dárce
600 Kč  •  17. 5. 2023 11:30
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2023 3:09
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 5. 2023 21:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat