Hanička je šedesátiletá žena, celý život sportuje a miluje přírodu, zároveň od dvaceti let trpí nevyléčitelnou nemocí. Navzdory svému zdravotnímu stavu se vždy s péčí a láskou starala o své nejbližší. Největší výzvou pro ni bylo pečovat o svou maminku, která byla ke konci života nemohoucí a byla připoutána na lůžko. Teta se o ni starala s láskou a oddaností, i když to bylo velmi náročné.
Teta má jediného společníka – svého věrného pejska Bellinku. Bellinka pro ni není jen domácím mazlíčkem, ale také zdrojem radosti a útěchy v těžkých chvílích.
Loni v listopadu tetu postihla tragédie. Její domov se objevil v plamenech, když zrovna venčila pejska. Při návratu viděla, jak z okna vychází dým od požáru, který jí bral vše. Následně byla kvůli svému zdravotnímu stavu dlouhodobě hospitalizována. Po propuštění z nemocnice byla umístěna do bytu se sociální péčí. Její domov bohužel nebyl pojištěn, proto se teta snažila našetřit peníze na obnovu svého domova, ale vzhledem k její finanční situaci se jí to nepodařilo.
