Narodila jsem se v lednu 2014 s vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému – Ageneze Corpus Callosum. Což je nepropojení mozkových hemisfér a tudíž komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co ostatní děti se naučí automaticky, tak já musím pilně nacvičit. Není to vůbec lehké, protože to trvá celkem dlouho, ale protože moc ráda cvičím a mám ráda úplně vše, co mi život nachystá, tak zvládám více, než je běžné. Díky tomuto mému postoji a lásce ke zvířátkům mi pomáhají terapie, které jsou přímo spjaty s nimi i s přírodou. Samozřejmě, že mám i běžnější terapie, jako jsou například canisterapie a hipoterapie. Dále jezdím pravidelně na biofeedback, na rehabilitace, jezdím s maminkou do lázní, mám masáže, logopedii a všechny terapie, které mi pomáhají k tomu, aby se můj vývoj nezastavil a pokračoval dále. Je toho opravdu hodně a hlavně finančně náročné a proto pak nezbývají finance na pokrytí delfínoterapie.
Navzdory všemu cvičení jde můj vývoj opravdu pomaličku – nyní mám 9 let a bez pomoci se sama nenajím, neobleču, téměř nemluvím, ale veliké štěstí je, že téměř všemu rozumím (jednodušší komunikaci či pokyny). Díky tomu je také veliká naděje na zlepšení situace, a proto se nevzdávám a hlavně neztrácím úsměv, který mám téměř pořád na tváři.
