Filipovi je 8 let a v jeho 4 měsících jsme si všimli, že se jeho vývoj zastavil, často se lekal, plakal a měl trhané pohyby. Po vyšetření neurologem a hospitalizaci v nemocnici, mu byla diagnostikováná DMO (dětská mozková obrna) společně s hypotonií a svalovou distrofií. Za jeho 8 let absolvoval nespočet vyšetření a hospitalizací v nemocnici a do teď se nezjistilo, proč je ve stavu, jakém je. Od jeho 4 měsíců jsme cvičili Vojtu až do roku 2018, kdy mu byla zjištěna epilepsie.V roce 2019 měl těžké respirační selhání po cvičení v Praze, protože rehabilitace pro něj byla namáhavá. Filip to neudýchal a skončil na 2 měsíce na ARU na podpoře kyslíku. Byla mu provedena tracheostomie pro opakovanou neůspěšnou extubaci a PEG. Od té doby pouze lehce protahujeme a jiná rehabilitace a fyzická zátěž pro něj není vhodná. Často ho vyčerpávají epileptické záchvaty a někdy prospí vyčerpáním půl dne. Filípek je usměvavý chlapeček, který má rád legraci, rád se mazlí, má rád písničky, pohádky, sledování TV a rádi chodíme na procházky. I když v životě neměl moc štěstí, i přes to všechno, je to naše sluníčko a zbožňujeme ho.
