Sbírka ukončena:

Na pořízení většího auta pro Lucii

Vybráno 0 Kč 700 Kč
80 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
233 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na pořízení většího auta pro Lucii

Vybráno 0 Kč 700 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Gašparová
Datum přidání
22. 9. 2023

Představení sbírky

Ráda, bych pomohla své dlouholeté kamarádce, která má plný invalidní důchod je matka samoživitelka od dvou dětí. Prodělala rakovinu ze, které se sice vyléčila, ale zůstalo jí spousta zdravotních problémů po dalších nepovedených operací. Nevzdává se je plná optimismu a snaží se i přes životní situaci žít jak nejlépe umí. Ráda bych jí pomohla vyřešit problém s autem, má staré malé a pro její stav nevyhovující auto. Špatně se jí vystupuje a nastupuje, proto bych ráda aby se vybralo na lepší a větší auto.

Komu pomůžeme?

Tato nelehká zdravotní situace se vleče už několik let a vyhlídky na zlepšení se moc nekonají. Po poslední operaci, kdy se měl stav zlepšit se bohužel minul účinkem a stav se spíše zhoršil než zlepšil. Lucie má 2 děti a psa a určitě bude ráda za pomoc  je samoživitelka s dvěma dětmi auto potřebuje a z důchodu toho opravdu moc neušetří.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Lucie by ráda prodala své staré auto, které tedy nemá žádnou vysokou tržní hodnotu a není zrovna v bezva kondici a za obdrženou částku ze sbírky by si přidala a koupila větší ojeté auto, kterým se bude moci dopravovat k lékařům a samozřejmě ho ocení i obě děti a pes.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  25. 11. 2023 22:14
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 10. 2023 12:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 9. 2023 9:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat