Náš příběh mnoho z vás už zná z předchozí sbírky. Máme 3 děti s autismem, dvě mladší děti mají výrazný strach a panické záchvaty s křikem, agresí a nevolností ve veřejné dopravě, proto nám loni založila kamarádka naši první sbírku na auto, jelikož byly tehdy jiné podmínky pro získání příspěvku na auto od státu. Po nákupu vozidla byly samozřejmě potřeba nějaké opravy, které jsme uhradili buď ze zbytku financí, které zbyly ze sbírky, nebo jsme je uhradili z vlastních zdrojů, jelikož to nebylo nic hrozného. Auto je z velké části opraveno, samozřejmě má mouchy, ale to je u bazarového auta naprosto běžné a jsou to věci, které mohou počkat nebo se spravují postupně a nemáme s tím problém. Nastala teď ale vážná komplikace pro naše fungování s dětmi – problém s elektřinou. Budu upřímná, prozatím se neví, kde je problém, očekává se ale vážnější zádrhel a s vozidlem nemáme jezdit, jelikož hrozí vznícení a následný výbuch. Jsme ve fázi, kdy víme, že na kontrolu a opravu elektřiny v autě nemáme finance. Odhadované rozmezí ceny je po konzultaci se servisy od 15 tisíc do 40 tisíc korun podle toho, na co se po rozebrání auta přijde. Nelze tedy rovnou říct, o jakou konkrétní částku chceme poprosit, neví to ani v servisu, suma může být i vyšší. Dokud nemáme zajištěné finance, nechceme tam auto jen tak odložit, aby ho spravili a pak tam zůstalo, dokud finance neseženeme.
Chtěli bychom poprosit o pomoc při řešení tohoto problému. Pokud nemůžete konkrétně vy pomoci, budeme rádi, pokud o této sbírce řeknete někomu známému, který by pomoci mohl, nebo naši sbírku budete sdílet. Cílovou částku jsme stanovili na 60 tisíc korun, díky které bychom rádi pokryli celou sumu opravy elektřiny ve vozidle a jelikož nevíme, na co se přijde a jaké ceny bude mít jaký servis, prosíme o vyšší sumu. Pokud by se vybralo více peněz, než bude potřeba na danou opravu vozidla včetně odtahu, budou využity na případné další opravy a seřízení vozidla nebo terapie a výukové/vzdělávací/terapeutické pomůcky pro děti, případně i na novou autosedačku pro nejmladšího syna (4 roky), který potřebuje větší sedačku s 5 bodovým pásem, což bude pro jeho věk asi náročné sehnat, ale kdyby zbyly finance, zkusili bychom to – aktuální sedačka s připínáním na běžný autopás nestačí, nerozumí tomu, odepíná se a souká se ven, a pro dcerku (7 let), která má jen podsedák, který se pořídil z minulé sbírky, ale není pro ni dostačující.
