Dobrý den,
jmenuji se Štěpánka Kůlová a vlastním dva pejsky, fenku Terezku a pejska Edíka.
Edík je původem štěňátko zachráněné z množírny. Když jsem si ho vzala do péče, měl okolo 5. týdnů, takže byl takové psí miminko. Jeho zdravotní stav byl dost vážný. Měl zánět očí, svrab a kvasinky v uších, a byl plný škrkavek, a červů. Měl ohrožený také srdeční sval, ve kterém se nacházela vajíčka parazitů. Byl to těžký boj, kdy bylo nutné pejska každé 2–3 hodiny dokrmovat z láhve, podávat nízké dávky léků, aby to jeho tělíčko zvládlo. A on to zvládl! Je to bojovník, který nám dělá radost už 8 let.
Terezku našli v osadě, jako zhruba 8. měsíční štěňátko, uvázanou na drátě, vyhublou, začervenou, s panickým strachem z lidí – hlavně z mužů. Trvalo 3 roky, než se povedlo, aby se přestala všeho tolik bát. Jít na procházku bylo téměř nemožné, jakákoliv manipulace, byl obrovský stres. Bála se i fotoaparátu, bouchnutí dveří, prudších pohybů…
Je to bázlivá fenečka, ale jakmile si získáte její důvěru, tak se od vás nehne a klidně si vám se svými 20. kilogramy vleze na klín.
Stále sice na všechny lidi štěká, ale to je to jediné. Miluje všechny chlupaté kolegy – fenky i pejsky, malé i velké, se všemi si hraje. Nikdy nikoho nekousla, nezavrčela, ani neublížila. Svůj strach řeší štěkáním a hrdinským útěkem. Má ráda děti a nikdy nedala najevo jakoukoliv negaci.
Bohužel nás teď potkalo neštěstí, Terezce se na bříšku udělal nádor na mléčné liště. Jediná možnost, jak jí pomoci a zachránit život je operace.









