Pěkný den přeji z Moravy.
Prvně bych se rád představil. Jmenuji se Josef Pacula a již od mladých let jsem členem sboru dobrovolných hasičů jedné naší brněnské městské části. Asi 5 let zpět jsem se začal učit fotit techniku městské hromadné dopravy a dalšího obsahu. Během roku 2017 jsem se začal s kolegou taky hasičem věnovat fotografiím hasičské techniky na Facebook stránce.
Za dobu tří let jsme získali něco okolo 500 fanoušků. Bohužel jsme oba měli rok před maturitou a nešlo se věnovat tolik další tvorbě.
To se změnilo dva roky zpět. Založil jsem k facebooku i Instagram účet který jsme propojili a začal každý si spravovat jednu sociální síť.
Po dvou letech fungování Instagramu jsem již nasbíral skoro 800 sledujících a chtěl začít nový projekt, který ještě na Moravě nikdo nedělal. Začít objíždět jednotky sborů dobrovolných hasičů a natáčet o nich malé reportáže v rozsahu pět až deset minut.
Začala propagace na již zmíněném Instagramu, první video s plány do budoucna a také první video od Jednotky z Drnovic u Vyškova. Na první video si obstálo zhlédnutími až moc dobře. Což mě přesvědčilo v tomto projektu pokračovat. Během dalšího roku se mi podařilo natočit další „reportáže“ pár dalším JSDH po jižní Moravě.
A teď to nejdůležitější: Proč zakládám sbírku na Doniu?
Začínal jsem natáčet se svým starším foťákem Canon EOS 250D a mikrofony za 1700 Kč z Číny. Kamera sice byla dostačující ale nahrává pouze v režimu Full HD což bych určitě rád změnil. Mikrofony jsou sice levné ale zvuk přijímají. Ale za ty peníze to bohužel také není ono (časté natáčení venku: vítr, není moc slyšet)
Během roku bych rád zapojil více sociální sítě a hlavně lepší techniku.
Určitě budu rád když zavítáte na můj YouTube kanál kde již pár reportáží se nachází a zanecháte i odběr.
Předpokládané výdaje pro techniku jsou na:
Fotoaparát Canon EOS 850d za 26 000 Kč
Mikrofony Rode wireless go 2 za 8000 Kč
Koupě licence stříhací programu na rok 2000 Kč
Pokud by se nevybrala cílová částka a aspoň něco málo. Půjde celek na aktivity mladých hasičů. A pokud se vybere více tak též předám spolku dobrovolných hasičů.
Děkuji že mi pomůžete rozšířit povědomí o jednotkách a sborech dobrovolných hasičů na Moravě a možná posléze i v celé ČR.
Pěkný den přeje Josef Pacula…











