Úspěšně vybráno:

Na motomed pro paní Miroslavu

Vybráno 0 Kč 19 900 Kč
19 900 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
19 900 Kč
Průměrná výše daru
19 900 Kč
Nejvyšší dar
26 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na motomed pro paní Miroslavu

Vybráno 0 Kč 19 900 Kč
19 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
20. 1. 2023

Představení sbírky

Tato sbírka je pro paní Miroslavu, která je bohužel těžce nemocná bez vyhlídek na zlepšení. Čím dál více se její onemocnění zhoršuje a nyní již bohužel není schopna sama fungovat bez pomoci asistence (nejčastěji pomoci svých dětí). 

Komu pomůžeme?

Paní Miroslava dříve aktivně běhala, jezdila na kole a cvičila, chodila do práce, kde dělala recepční v hotelu. První příznak její nemoci se u ní začal projevovat slabostí ukazováčku pravé ruky před více než 5ti lety. Diagnózu ALS se dozvěděla až po dvou letech od prvního příznaku. Krátce na to ji opustil partner a zůstala sama se dvěma skvělýma dětma. Dále ji pomáhá i její maminka, která k ní každý den jezdí.

Postupně se však bohužel stav paní Miroslavy zhoršuje, nyní již potřebuje pomáhat se vším – hygiena, oblékání, jídlo, pití, chůze a také již špatně mluví. Naštěstí má ale pomalý průběh nemoci. Snaží se být pozitivní a neztrácet naději na vývoj léku. Doposud bohužel žádný neexistuje. Paní Miroslava má tři děti (dvě dospělé a jednoho 15ti letého syna), kteří ji pomáhají, co se dá. Po celý den je odkázaná na pomoc ostatních.

Amyotrofická laterální skleróza (ALS) je progresivní nervosvalové onemocnění, které postihuje motorické nervové buňky (tzv. motoneurony) v mozku a míše. Pokud tyto motoneurony nefungují nebo odumřou, mozek nedokáže ovládat svaly a jejich pohyby. Svaly postupně slábnou a atrofují.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbíky budou použity na Motomed, který paní Miroslavě může pomoci s pohybem a posílením zbylého svalstva. 

Paní Miroslava nás požádala o příspěvek na rehabilitační pomůcku motomed. Onemocněním ALS trpí již 5 let. Tako pomůcka by ji moc pomohla k rozsahu kloubů a svalové síly. Paní Miroslava je matka samoživitelka se dvěma studujícími dětmi. Je v invalidním důchodu a čerpá sociální dávky.  Moc jí náš finanční příspěvek pomůže. Onemocnění paní Miroslavy je tak daleko, že již není schopná se sama podepsat. Plnou moc má její dcera a matka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
19 900 Kč  •  25. 1. 2023 10:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat