Ahoj😃
Jsme parta kluků, kteří každé léto společně jezdí na kolech. Dosud jsme procestovali Čechy, Rakousko, Německo, Francii a Itálii. Letos se chystáme na výpravu z Čech do rumunského Banátu. Při této příležitosti jsme se rozhodli pomoci českým krajanům v Banátu.😇
Startovat budeme z Hostouně u Domažlic. Proč právě odtud? Protože předkové jednoho z nás přišli do Banátu právě z této vesnice a my bychom rádi napodobili jejich cestu. Jejich trasa vedla nejprve pěšky do Vídně a poté na vorech po Dunaji až do Banátu. Naše trasa bude tedy z velké části následovat cyklostezky podél této majestátné řeky. Celkově nás čeká přibližně 1500 km dlouhá trasa, při které projedeme Česko, Rakousko, Slovensko, Maďarsko a Srbsko, než dorazíme do kopcovitého Banátu.🚵♀️
Chceme vás požádat o finanční podporu, která půjde v plné výši přímo českým krajanům žijícím v Banátu – prostřednictvím místních krajanských spolků. Vaše příspěvky nám umožní získat potřebné prostředky a vybrat finance, které budeme předávat obyvatelům Banátu. Tyto finanční prostředky budou využity k podpoře místní komunity, například pro zlepšení infrastruktury, vzdělávání nebo sociálních programů.
Budeme nesmírně vděční za jakoukoli finanční pomoc, kterou českým krajanům můžete poskytnout. Děkujeme vám předem za vaši laskavost a podporu!👍
Pokud budete chtít sledovat naši cestu, naleznete nás na instagramu: @expedice_v_sedlech 😉









