Sbírka ukončena:

Na auto pro Tomáška s autismem

Vybráno 0 Kč 200 Kč
400 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na auto pro Tomáška s autismem

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslava Staňková
Datum přidání
3. 5. 2023

Pro lepší život Toma s heteroagresí.

   Pro lepší život desetiletého Tomáška s autismem a emoční úzkostnou poruchou. Má středně těžké postižení žije s těžce nemocnou maminkou která prodělala rakovinu a selhání srdce. Kdyby mu maminka umřela zůstane sám v klokánku trpí heteroagresí. Vybrané peníze budou použity ve prospěch chlapce terapie, léky, jídlo, oblečení, aktivity, pronájem auta,bydlení. 

Pro Toma s heteroagresí.

Tomášek trpí autismem od svých tří let a nezvládá přeplněné autobusy. Do školy musíme dojíždět 3krát přestupovat tam a to samý na zpět a já jsem z toho vyčerpaná 😩 já ale musím fungovat Tomášek má jen mne. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na auto abych ho mohla vozit do školy a k lékařům jak jeho, tak mých. Musíme jezdit do školy 3krát přestupovat tam i na zpět je to vyčerpávájící jak pro Tomáška tak pro mne neustále se lidem omlouvat za nevhodné chování syna auto by nás zcela určitě posunulo dopředu Tomášek by nebyl agresivní a já bych mohla být ve větším klidu 😩

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  20. 6. 2023 21:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat