Čtyři měsíce po narození Vojtíka, které strávil v nemocnici, jsme se dozvěděli diagnózu vrozených vývojových vad (VVV). Bohužel jde o vzácné onemocnění (v ČR jsou diagnostikovány pouze dva případy), a proto nikdo přesně neví, jak se bude jeho stav vyvíjet. Vojtík má za sebou mnoho operací, ale přesto je veselý a společenský kluk. Je krmen mixovanou stravou a stále používá pleny. I když nechodí, snaží se capkat podél kuchyňské linky, kde „pomáhá“ mamince uklízet – což v jeho podání znamená shazovat věci na zem. Má tři sourozence a úžasné babičky, které mamince pomáhají všechno zvládnout.
