Kdo jsme?
Jsme tým dvou studentek z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě a už delší dobou se zabýváme našim projektem a obecně problematikou kvality a množstvím vody na Zemi. Aktuálně jsme ve čtvrtém ročníku, kvartě, víceletého studia (9. třída ZŠ).
Proč jsme si vybraly zabývat se právě touto problematikou?
Přestože úskalí z nedostatku pitné vody nás v našem regionu zatím tolik netrápí, je pouze výhoda, ale mnoho obyvatel různých zemí trpí nedostupností pitné vody a trápí každý moment jejich života už od narození.
Častokrát lidé vodu mají, nýbrž její kvalita je hanebná. Zdroj vody může být znečištěn mnoha způsoby, jak už to viditelně (může být zakalená) tak i v mikroměřítku, nejčastěji bakteriemi, viry a mikroplasty.