Sbírka ukončena:

MTB kolo pro Honzu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
70 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
46 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

MTB kolo pro Honzu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Hana Zopkova
Datum přidání
13. 2. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Honza Zopka. Je mi 15 let a mám kombinované zdravotní postiženi. Žijeme s maminkou a 11 letou sestrou sami.  Narodil jsem se jako nedonošený na 34 tt akutním císařem s neprůchodností střev. Druhý den po narození jsem musel na operaci. Na té jsem pak do svých 6 týdnů byl ještě 2×. Domů mě s moji maminkou pustili těsně před Vánoci s T drenem. Maminka to ani potom semnou nemela lehké. Pořád jsem jen plakal a aby mě utišila nosila mě ve dne i v noci na rukou než si všimla že, nereaguji na hračky. Měla podezření že nevidím. Návštěva v centru zrakových vad v Motole maminčiny obavy jen potvrdila a já ve svých 3 měsících  jsem začal nosit brýle. Bohužel to nebyl to jediné s čím se musela moje mamka začít vyrovnávat. Při návštěvě na neurologii se zjistilo že mám opožděný vývoj a ochablé svaly v celém těle. Bylo mi 6 měsíců a já jen ležel a s tím se maminka nechtěla smířit. Začala tedy semnou chodit na plavání miminek. Jezdila k nám také paní z Centra ranné péče a ta mamce doporučila terapii s pejskem. Toho jsem doma měli, a tak se stal mým parťákem. Bohužel to, ale nebylo zdaleka vše. Ve 2,5 letech jsem ještě nemluvil a na vše jen ukazoval a vydával pouze zvuky. Začínal jsem se učit chodit. Podstoupil jsem také operaci očí a můj seznam diagnoz se tak rozšířil. Ty jsou vrozená zraková vada – v tuhle chvíli mám na levém oku pasivní slepotu  a koukám zdravým pravým okem. l lehká mentální a motorická retardace, špatně se vyjadřuji v důsledku oslabeného sluchu. Mám ale i psychiatrickou diagnozu a a suspektrální znaky autismu a opožděný vývoj  o 4 roky. Již 5. rokem docházím na tréninky BIKE a snažím se vyrovnat svým zdravým vrstevníkům. Ze začátku mi to moc nešlo a vše se mi muselo několikrát vysvětlit abych to pochopil. Chtělo to trpělivost a tu můj  trenér Ivan Sova má. Hodně jsem se v tomto sportu zlepšil a od loňského podzimu jsem začal trénovat na cyklokrosovém kole.  Jezdím na závody, tréninky a příměstské tábory, kam mě vozí moje mamka. Ta platí i všechny výdaje s tím spojené. Platí také opravy kola a teď i tréninkoví plán, který plním od ledna. Chodím také do fit centra. Mamka se mi sice snaží všechno zaplatit a i přesto, že pracuje, tak na kolo které teď potřebuji by dlouho šetřila a já bych se nemohl jezdit na závody, protože kolo co mám je na mě už malé. Pomozte mi prosím, abych se mohl dal věnovat tomuto krásnému sportu.

Komu pomůžeme?

Pomůžete dál trénovat, závodit  a zlepšovat se15 letému Honzovi se zdravotním postižením, který miluje cyklistiku a snaží i se svým postižením sobě i okolí dokázat, že zvládne to co i zdravé děti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané korunky použijeme na zakoupení  MTB horského kola, tak aby vyhovovalo potřebám Honzíka. Pokud budou korunky navíc použijeme je na další vybavení pro Honzu na kolo, jako třeba nový dres, tretry.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat