Sbírka ukončena:

Pomůžete Johaně s novým Motrenem?

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
112 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomůžete Johaně s novým Motrenem?

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
112 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Johana Pascale Veličková
Datum přidání
17. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Pomůžete mi sehnat penízky na nový Motren? Ten můj starý se pokazil a už nejde spravit, měla jsem ho 19 let. Jsem na vozíčku- DMO- a potřebuji se pravidelně hýbat a protahovat.

Komu pomůžeme?

Johana Pascale Veličková je od dětství na vozíčku a nemá rodiče. Měla za sebou hodně těžký život, vychovala jí babička a děda, jezdila do lázní a děda jí byl velkou oporou. Děda loni zemřel a jí se zhroutil svět, protože je nyní na vše sama a aby toho nebylo málo, tak je ještě autistka. Žije si svůj vlastní sen a už vydala dvě knihy pod jménem Rika Pascale, žije psaním a kreslením, kreslí ústy. Má postižené ruce i nohy, které potřebují pravidelný pohyb pro který měla motomed, ale ten se po devatenácti letech pokazil a proto žádá o nový, aby se udržela v pohybu a tělo netuhlo.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Motren Duo 1× nebo moto med viva2, buďto nový nebo repasovaný, záleží kolik se podaří vybrat, potřebuji léčebný přístroj, který pohybuje rukama a nohama a tím udržuje tělo v pohybu, jelikož při dětské mozkové obrně svaly tuhnou. Našla jsem na netu dva vyhovující přístroje, které jsou velmi podobné tomu mému, buďto do firmy Invira repasovaný moto med viva2, nebo od firmy Kalpe Motren Duo1×

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  15. 7. 2022 15:37
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  27. 6. 2022 7:10
Štědrý dárce
250 Kč  •  27. 6. 2022 7:08
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 6. 2022 10:16
DobroDárce
500 Kč  •  13. 6. 2022 13:56
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 5. 2022 8:37
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2022 15:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat