Sbírka ukončena:

Mobilní poradna

Vybráno 0 Kč 0 Kč
2 200 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Mobilní poradna

Vybráno 0 Kč 0 Kč
2 200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
12. 7. 2023

Představení sbírky

Sbírka je určena pro občany s omezenou mobilitou. Finance potřebujeme vybrat na nákup malého obytného automobilu se sociálním zázemím, sezením a stolem. S tímto automobilem budeme moct jezdit za hendikepovanými a pomáhat jim vyřizovat jejich potřeby. Přímo na místě budeme moci aplikovat různé terapeutické a podpůrné pomůcky. Provádět edukaci. Zjišťovat základní zdravotní hodnoty pacientů a vyhodnocovat je.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme všem hendikepovaným v jejich těžkých životních situacích. Při akcích, jako např. Den zdraví se zaměříme na edukaci hendikepovaných a jejich rodinných příslušníků. Pomůžeme jim v jejich integritě do běžného života. Ukážeme vhodné zájmové, volnočasové a pracovní činnosti kterým se mohou věnovat. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finance použijeme na nákup upraveného obytného automobilu, který bude takovou mobilní kanceláří se sociálním zařízením. Bude v něm veškerá výpočetní technika potřebná k vyřizování administrativy zdravotně hendikepovaných. Budeme v něm vozit rehabilitační pomůcky k názorné prezentaci. Na vyzkoušení budeme mít i některé zdravotnické prostředky (vozíky, chodítka, stimulační pomůcky atd.). Náš spolek tato aktivita nenásilně dostane mezi cílovou skupinu osob, kam se většinou obtížně dostáváme. Hendikepovaní mají strach z každého kontaktu. Setkání v přirozeném prostředí je uklidní a pomůže jim v jejich běžném životě. Když se nevybere cílová částka budeme muset zvolit levnější variantu v podobě třeba pojízdného stánku za osobní automobil. Když se podaří vybrat více, můžeme koupit větší automobil, nebo ho vybavit dražšími diagnostickými přístroji a zdravotnickými prostředky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat