Dnes bychom vám chtěli vyprávět příběh o životě jednoho z našich klientů. Pan Jiří se ocitl na ulici po souhře nepříznivých životních situací, kterou odstartovala nezaplacená pokuta u dopravního podniku a následná exekuce. S panem Jiřím jsme se potkali v době, kdy již bydlel u svého kamaráda v zahradní chatce v Pohořelicích. Poté co je majitel chatky vyhodil, oba se ocitli bez přístřeší a společnými silami si z kůlů, plachet, plechů a igelitu vybudovali provizorní bydlení v blízkém lesíku. Byla jim nabídnuta pomoc formou azylového bydlení či ubytovny v Brně, ale jsou spokojení v Pohořelicích, které nechtějí opustit. Vzhledem k tomu, že kamarádovi pana Jiřího v nemocnici amputovali prsty u nohy, bylo jasné, že je potřeba zajistit lepší životní podmínky za každou cenu. Prostřednictvím sociálního pracovníka Oblastní charity Rajhrad, pana Koprivňanského, byl zajištěn materiál na stavbu dřevěného WC, které si klienti sami postavili. Spolu s místostarostou města Pohořelice se hledalo vhodnější řešení a nakonec bylo rozhodnuto, že město pořídí použitý vojenský stan. Tak se také stalo a stan byl postaven. Charita Rajhrad obyvatele stanu vybavila paletami, ze kterých si vyrobili provizorní lůžka, dekami a spacáky. Ve stanu byla spousta místa, takže najednou měli dostatek prostoru nejen pro spaní, ale i pro stolování a další denní činnosti a také pro uložení všech osobních věcí. Okolí stanu si obyvatelé společně uklidili a pořídili si i malou zahrádku. V zimě do stanu přibyla kamna. Aby v nich mohli zatopit, domluvili jsme klempíře, který zdarma vyrobil speciální plech do okýnka.
Na konci zimy kamarád, který měl dlouhodobé zdravotní potíže, zemřel a pan Jiří zůstal na svůj život sám. Aby starostí nebylo málo, vzhledem ke každodennímu užívání stanu a vlivem počasí došlo k protržení stropu stanu. Veškerá snaha o opravu byla marná a stan je v současné době neobyvatelný.











